PHANTOM FG. 1, 1/72 AIRFIX, PRÁCE POKRAČUJÍ


Na loňském Telfordu Airfix překvapivě oznámil přípravu britské verze slavného Phantoma II. Informace byla přijata velmi příznivě a s velkým očekáváním, Phantom Royal Navy si nový model určitě zaslouží.
Další informace o průběhu příprav byly poněkud skoupé. A dnes Airfix uvolnil náhledy na zkušební výlisky chystané stavebnice. Již na první pohled se zdá, že se dočkáme opravdu hezkého „fanouše“…

Současně jsou již známá i zbarvení, která byla vybrána do prvního přebalu. Zde britský Phantom na své pestré americké kolegy poněkud ztrácí, ale i tak je výběr zajímavý.

Vzhledem k tomu, že model bude zařazen do vyšší série (a tím bohužel i do vyšší cenové kategorie), budou obtisky obsahovat i kompletní sadu popisek pro jeden stroj. Pro jinak trochu fádní kamufláže budou popisky určitě vítaným zpestřením.

Záměr vydat stavebnici Phantomu FG. 1 oznámil Airfix na loňském Telfordu. Podle stupně rozpracovanosti projektu se domníváme, že v Anglii dělají vše pro to, aby premiéra novinky byla opět v Telfordu letos v listopadu.