LIM-5 V POLSKÉM LETECTVU, 1/72 MODELMAKER, NÁHLED NA OBTISK


S produkcí polského výrobce MODELMAKER jsme se již na Modelářovu setkali, když jsme recenzovali velmi hezký aršík určený pro Zlín 50 v barvách polské akrobatické skupiny Źelazny.
Dnes máme k náhledu další výrobek této firmy, aršík věnovaný polským MiG 17, tedy Lim-5. Konkrétně aršík označený jako Part 2.

V „zipovém sáčku najdeme rozměry nevelký aršík, obsahující dvě řady červených číslic se žlutým lemem a pak tři další číselná označení pro konkrétní stroje. Dále jsou na aršíku veškeré nutné nápisy a obrázky pro ztvárnění posledního Lim-5 v polském letectvu, tak jak byl zbarven právě pro příležitost posledního letu.

O co je menší aršík, o to je rozsáhlejší návod, který zahrnuje celkem osm stran formátu A4 a je vytištěn v barvě. Návod pokrývá detailně celkem pět schemat zbarvení jak strojů v barvě kovu tak opatřených kamufláží. Zajímavá je možnost postavit stroj číslo 620, restaurovaný do podoby polského stroje v USA.Kromě této zajímavosti je samozřejmě lákavý i „Ostatni LiM“. Za velmi užitečné považuji využití části rozsahu návodu k uvedení fotografií skutečných strojů. Některé fotografie nikde jinde nenajdete.

Samotný aršík má bezchybný soutisk a barvy odpovídají velkému vzoru. Po zkušenost s jinými výrobky firmy MODELMAKER předpokládám pohodovou práci, obtisky bez problémů reagují na běžnou „obtiskovou chemii“. Jsou ale natolik jemné, že její použití rozhodně není nutné.
Všem zájemcům o polské letectvo lze aršík obtisků jen doporučit.

Vyjádření výrobce – výrobce, firma MODELMAKER, nemá k textu recenze výhrady.

Honza Polc