MARABU Design MD7201 Curtiss P-40 M

Obtisky Curtiss P-40M

MARABU Design MD7201

Brněnská firma MARABU je dobře známá kvalitními lepty na širokou paletu typů. Nyní přichází s prvním aršíkem obtisků pro pacifické P-40M. Tuto verzi získáte jednoduchou a rychlou konverzí staršího modelu firmy SWORD. Pokud si pořídíte recenzovaný set MARABU, nic jiného už ke konverzi potřebovat nebudete.

Na první pohled je vidět pečlivá příprava a dobrá znalost předlohy. Obtiskový arch obsahuje pět markingů, čtyři americké a jeden novozélandský stroj. Všechny markingy jsou zpracované na základě veškeré dostuné fotografické dokumentace, aršík obsahuje i různé varianty obtisků tam kde existuje více výkladů černobílých fotografií. Součástí jsou i popisky pro jeden stroj, na ty je pamatováno v návodu přehledným schematem jejich rozmístění. Návod sám o sobě je zpracován na vysokém standardu a je velmi přehledný s jasným umístěním jednotlivých součástí markingu na model.

Obsahem setu je i malý plech leptů, který obsahuje detaily verze M a rycí šablony pro úpravu kitu.

Soutisk a věrnost barev je jedním slovem perfektní, firma BOA, která aršík vytiskla odvedla dobrou práci.

Testovací aplikace na model neodhalila žádný problém, obtisky kopírují paneláž i bez použití vodiček, nicméně reagují bez problému na Mr. Softer, Tensol a „Douskovu chemii“.

Závěrem nelze jinak než doporučit tento aršík všem zájemcům o daný stroj a bojiště.

Clipboard01 Clipboard02 Clipboard03 Clipboard04 Clipboard05 Clipboard06

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *