Lavočkin La-5FN 1/72 Kovozávody Prostějov

Návrat modelů KP na pulty prodejen mě velmi potěšil a po zhlédnutí obalu nové Lavočky v Kolínské prodejně hraček Bambule s obrázkem  Jaroslava Velce jsem nezaváhal a koupil. Srdce „lepiče obecného“ zaplesalo.

Již první pohled na novou stavebnici mne mile překvapil. Krásné, čisté výlisky, kompletní interier včetně přepážek a vnitřního vybavení, celobarevný návod na křídě, pěkné obtisky a otevřený kryt kabiny (obsahuje i zavřený) mne lákaly ihned ke stavbě. Čiré díly jsou krystalicky čisté a bez jakýchkoliv škrábanců. Před lety jsem asi jako každý stavěl starý model od KP, měl jsem ho rád, ale tohle je jiný kafe.
Začistil jsem pár drobných otřepů které lze lehce odstranit, sestava interieru pasuje v pohodě, trochu zdržení s pasováním nasucho horního krytu motoru a přechodu trup-křídlo a pak již jen „samá pozitiva“. Tmelu pomálu a Lavočka je připravena ke stříkání. Použil jsem lihové barvy Agama, povrch sjednotil a „uhladil“ Sidolux.
Po týdnu je Lavočka na stole připravena k zařazení do vitrínky. Je to asi nejlepší model Lavočkinu v měřítku 1/72. Mám z ní radost a brzy přidám další modely KP, protože nápis na rámečku prozrazuje přípravu La-5 a La- 7. Výrobci lze jen poděkovat za pěkný model.

Roman T.

.DSC06309 DSC06310 DSC06311 DSC06312 DSC06313 DSC06314 DSC06315

la (1) la (2) la (3) la (4)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *