Zlin Z-226A AKROBAT, 1/72, KP, TESTOVACÍ STAVBA

Dnes Vám přinášíme rychlou testovací stavbu modelu Z-226A Akrobat od Kovozávodů. Model Trenera od KP se již pevně usídlil v našich kitnících a bylo jen otázkou času, kdy Kovozávody rozšíří tuto řadu modelů také o jednomístný speciál . Ten nyní spatřil světlo světa a tento náhled Vás s ním seznámí trochu „intimněji“.
Stavebnice modelu se skládá z již známého rámečku modelu Z-226 a k němu byl vyroben nový doplňkový rámeček s novým jednomístným trupem, podlahou kabiny a vrtulovým kuželem pro verzi Z-226AS, který dle informací přijde trochu později po klasickém Akrobatu „A“.


Dále je model doplněn o nový čirý díl jednomístné kabiny. Rámečky s plastovými díly jsou vyrobeny ze středně šedého, dobře opracovatelného plastu. Kvalita lisování je výborná , bez otřepů či propadlin. Dělící rovina formy je minimálně znatelná, čeká nás pouze velmi drobné začištění. Stavba jako taková je bezproblémová, díly draku i interier pasují velmi dobře.

Drobná výtka je pouze k pravé podvozkové noze, která vyžaduje cca 0,5mm zkrácení , protože je mírně delší než levá. Úprava odříznutím v místě napojení podvozkové nohy s pevnou částí , zkrácení a opětovné slepení zabrala dvě minuty času a je běžnou modelářskou rutinou. Vlepování drobných výfuků na jejich místo je taky trochu náročnější , zvláště když vystřelením z pinzety nabere zcela neznámý směr i místo dopadu. Lehká pomoc nahrazením z evergreenové kulatinky je namístě.

Celkově je stavba pohodová a více napoví pár fotografií, které hovoří za vše. Překryt kabiny je krásně čirý a sedí velmi dobře a bez úprav tam kam má. Celý model je jednoduchý a lze jej postavit za pár hodin, prakticky bez tmelení a je příjemnou oddychovkou v záplavě přetechnizovaních a „rozsekaných“ modelů, ověšených bombami.
Petr Bříza

Vyjádření výrobce – výrobce, firma Kovozávody Prostějov, nemá k textu výhrady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *