VIII. PELIKÁN KUPA – GÖDÖLLŐ, MAĎARSKO


O víkendu proběhla v maďarském městečku Gödöllő každoroční soutěž plastikových modelů zvané Pelikán Kupa. Samotné městečko se nachází v blízkosti maďarského hlavního města a je proslulé zejména zámkem, který často navštěvovala císařovna Sisi.


Samotná soutěž, která je podle maďarských zvyklostí dvoudenní, se pořádá v prostoru místní univerzity a mezi maďarskými modeláři patří mezi oblíbenější. Současně s výstavní soutěží s 27 kategoriemi probíhal i čtyřiadvacetihodinový soutěžní maraton ve stavbě modelů o který byl mezi soutěžícími velký zájem.
Naprostým překvapením byla hojnost prodejců, která předčila moje očekávání. Byli tu snad všichni maďarští prodejci (a dokonce i jeden ze Slovenska!). Důvodem byla nejspíš blízkost Budapešti, kde je sídlo většiny maďarských prodejců, a také, že vánoce už pomalu klepou na dveře a prodejci se snaží využít každou možnost, jak zlepšit bilanci ke konci roku.
Můj celkový dojem je, že to byla sice trochu komorní, ale velice příjemná akce s přátelskou atmosférou a rád se tam někdy v budoucnu vrátím.

-LaV-