PŘEDSTAVUJEME – VÝROBCE DOPLŇKŮ Q-M-T


Na trhu plastikových stavebnic a jejich doplňků existuje nepřeberné množství výrobců jak modelů tak i doplňků. V konkurenci domácích i zahraničních značek jsou ty české hodnoceny velmi vysoko. Kvalitou produkce mezi výrobci dopl%nků určitě vyniká značka Q-M-T z Benešova.
Ve své produkci se zaměřuje na proudové letouny větších měřítek, najdeme ale i „dvaasedmy“. V portfoliu najdeme resinové dopl%nky a masky. Pojďme se na některé produkty firmy podívat.

Zaujala nás sada odlévaných kol na F-4 Phantom II v měřítku 1/32. Vlastní odlitky jsou velmi detailní a odlité zcela bez chyb. Součástí sady jsou i masky pro usnadnění barevné úpravy. Co nás rozhodně překvapilo byl fakt, že se jedná o ručně vyrobené předlohy, žádná 3D metoda nebyla použita.

Pro další šperkování Phantoma 1/32 je určena i sada výtokových trysek, ta je opět doplněna stříkacími maskami z kabuki. Trysky jsou opatřeny jemnými detaily na vnější i vnitřní straně, odlitky jsou opět bez bublin a jiných nešvarů. V sadě najdeme i planžetu leptů.

Zajímavým doplňkem, a opět na F-4 1/32 jsou kryty vstupů vzduchu – FOD. Je to detail, který buď poslouží k zakrytí nedostatků modelu v těžko přístupných partiích a nebo oživí vzhled sestaveného modelu. FODy výrobce dodává ve dvou variantách, buď v barvě polyuretanu, ty musíte následně barvit, případně si můžete pořídit sadu s kryty z probarveného resinu. Jejich barva je velmi věrná. Výrobce nám navíc nabízí i možnost zakoupení sady s popiskami ve formě obtisku.

U Phantomů v měřítku 1/32 ještě chvíli zůstaneme a podíváme se na další nabízený produkt firmy Q-M-T, kterým jsou masky. Ty výrobce dodává vyrobené z materiálu kabuki. V nabídce jsou sady standardní i tzv. profi, které obsahují masky jak vnější tak vnitřní.

Všechny sady jsou připraveny velmi pečlivě a profesionálně, v jejich prospěch hovoří i příznivá cena. Pokud budete stavět (nejen) dvaatřicetinového Phantoma od Revellu, nezapomeňte při volbe doplňků pro váš model na firmu Q-M-T.

Jan Doleček