PŘEDSTAVUJEME – CARLOS ALONSO

Možná jste již na obalech stavebnic KP i AZ zaznamenali boxarty nového autora. Novým členem „malířského týmu“ KP/AZ je pan Carlos Alonso, který se tak stal nejvzdálenějším spolupracovníkem firmy, žije totiž ve Španělsku.Carlos oslovil KP/AZ s nabídkou spolupráce v době, kdy se řešil problém odlehčení současným malířům. Nabídka byla přijata a Carlos Alonso se stal dalším autorem, který pracuje pro KP/AZ a jeho práce se na těchto stavebnicích objevují v České republice exkluzivně.

Sám o sobě nám napsal pár slov – 

Narodil jsem se v Santanderu, pobřežním městě v severním Španělsku.. Mezi mé velké lásky v dětství patřilo letectví a kreslení. Plánoval jsem tedy studium leteckého inženýrství, ale nakonec jsem absolvoval výtvarné umění, na madridské Complutense University a mnoho let jsem se živil jako ilustrátor a grafik.

Podařilo se mi tak obě moje lásky spojit a věnovat se při mé tvorbě letecké tematice.. Mnoho mých prací z počátečního období mé tvorby, což byly především akryly, dnes zdobí soukromé sbírky nebo muzea ve Španělsku, právě španělskému letectvu jsem se věnoval při mé tvorbě nejčastěji.

Pak jsem objevil kouzlo digitální tvorby. Ztratil jsem tím zájem soukromých sběratelů, to je pravda, ale mohl jsem se konečně začít věnovat mé velké zálibě – tvoření boxartů pro plastikové modely tak jako  Roy Cross, Roy Huxley nebo Jack Leynnwood, mé idoly už z dob mého dětství.

Dnes žiji v El Escorial, nádherné historické vesničce nedaleko Madridu, kde nechal král Filip II postavit jeden z nejkrásnějších evropských klášterů. Tady, v horách, obklopený nádhernou architekturou a uprostřed přírody, daleko od stresu, se mi tvoří nejlépe.

Rádi vám představíme několik prací Carlose Alonsa pro nadcházející novinky KP/AZ. Tato spolupráce bude určitě dlouhodobě pokračovat. Po dohodě mezi KP/AZ, držitelem exkluzivity pro ČR a autorem se potkáte s díly pana Alonsa i na obalech stavebnic firmy FLY.

Více se o práci Carlose Alonsa dozvíte na jeho osobním webu www.carlosalonsoaviationart.com a najdete ho i  na Facebooku zde – Carlos Alonso Aviation Art