LETOV Š-328, 1/72 HR MODEL, NÁHLED NA OBTISK

Šmolík, jak byl familiérně zván, tvořil páteř letectva předválečného Československa. Spolu s Avií B-534 je tak základním kamenem každé sbírky čs. letectva daného období. Modeláři měli dlouhé roky na výběr pouze stavebnici Kovozávodů Prostějov, která byla v mnoha ohledech nadčasová a ani dnes neurazí. Nedávno byl Š-328 vydán pod značkou Special Hobby a sběratelé tak mají možnost do sbírky zařadit i moderně řešenou stavebnici.
Firma HR model ve své řadě obtisků připravila pod katalogovým číslem HRD 7223 aršík pokrývající službu typu v československém letectvu.

Výběr jednotlivých schemat lze jednoznačně označit za reprezentativní, zvolené letouny pokrývají i těch pár známých vyjímek v celkem fádním čs. letectvu.

Díky jednoduchému zbarvení Letovů jsou v barevném návodu zachyceny ty důležité partie strojů. Pro celkový přehled je připojeno i několik celkových pohledů na Š-328, včetně plovákové verze sloužící na dělostřelecké střelnici čs. armády v Boce Kotorské.

Návod je celkově zpracován kvalitně, barevné provedení mu sluší. Nejdůležitější součástí balení je ale aršík obtisků. Ten je bezchybně vytištěn brněnskou firmou BOA agency. Soutisk je perfektní, barvy věrné. Na aršíku dostanete i darovací nápisy s erbem města České Budějovice, sokolské vlaječky a další detaily markingů. Výsostné znaky jsou obsaženy pro jeden stroj, ovšem další sadu budete mít ve stavebnici, takže využití aršíku je opravdu stoprocentní, pokud se rozhodnete pro „hejno“ Letovů. Sympatické je i to, že u plukovních znaků autor návrhu myslel na vlevo i vpravo kráčející lvy případně odchylky v označení LP 3.

Závěrem – jako fanda československého letectva hodnotím tento aršík jako věc, kterou musím mít. Aršík HR model vám umožní stavbu opravdu zajímavých zástupců tohoto typu v československém letectvu.

Honza Polc

Vyjádření výrobce – výrobce, firma HR model, nemá k textu náhledu žádné výhrady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *