KIT SALOON LYSÁ (NYMBURK) JAK JSME HO VIDĚLI MY


Letošní Kit Saloon předcházela velká kampaň. A fámy. A taky trochu obavy. A to všechno jen kvůli tomu, že se akce přesunula do místa, kde asi mnoho modelářů předtím nikdy nebylo. A to všechno umocněno ještě tím, že do úplně stejného místa migroval i letošní eDay.
Vypravili jsme se tam se zbožím už v pátek a musím přiznat, že jsme měli během cesty dost chmurné představy o sobotě v Lysé. Dojet tam byla tak trochu Rubikova kostka, proti organizátorům se spikli úplně všichni a na několika místech se objevila dopravní omezení a uzavírky, které z obyčejné cesty udělaly celkem dobrodružství.
Zlí skřítkové počítali i s účastníky, kteří pojedou vlakem a osobní vlaky jezdily odklonem a Lysou ve směru od Prahy vynechávaly…
Z tohoto pohledu nic moc vyhlídky.
Ale…, hala prostorná, dobře osvětlená a už v pátek odpoledne vzorně nachystaná. Kluci z IPMS Nymburk vstřícní, miniaturní problémky se rychle řešily za pochodu.
Sobotní ráno nás přivítalo prima počasím, před halou ve stánku s občerstvením začaly vonět lákavé pochutiny a výčep s pivem byl fajnově orosen. A přes všechny pesimistické předpovědi začali přijíždět soutěžící a nachystané stoly se začaly plnit soutěžními kousky.
KiT Saloon má jméno, takže i do Lysé dojeli soutěžící i z velké dálky, namátkou kluci z Bratislavy, která určitě není za rohem.
Modelů se sešlo několik set, prodejci nabízeli široký sortiment, uspokojeni tak byli jak „okukující“ tak i nakupující. Průběh hladký, organizace perfektní, nikde žádný zádrhel. K tomu hezké počasí, co víc si přát…
Počasí…, pravda bylo hezky, ale sluníčko nám halu pěkně rozpálilo, takže účastnící cirkulovali mezi halou a venkovním posezením, k velké radosti lidí od cateringu. Ta hala by se asi dala uchladit klimatizací, ale nechtěl bych vidět účet za elektriku. Takže to docela chápu. To teplo se dalo vydržet.

Shrnuto a podtrženo – byla to fajn sobota.

A dodatek na závěr – každá soutěž má nějaký atribut, kvůli kterému na ni lidé jezdí. Někde to jsou prodejci, někde dobré jídlo, jinde zase povedené afterparty.
Atributem letošního Kit Saloonu bylo setkávání. Ačkoliv je hala velká, přilehlé venkovní prostranství je příjemně „tak akorát“. A tak se celý den na venkovním posezení potkávali přátelé a kamarádi, prostě modelářští pacienti. Probíralo se všechno možné, nálada byla výborná. A tahle setkání udělala z Kit Saloonu hodně povedenou akci.

A na úplný závěr – děkujeme organizátorům. Za odvahu a za bezchybný průběh celé akce. Příště zas.

Honza Polc

PS: Modely v galerii nehledejte, těch je plný internet, letošní „nymburk“ byl o lidech. Ze všech stran.