DOPLŇKY KE STAVEBNICI BUCKER 181, STRANSKY, 1/48, NÁHLED

Basa od výrobce Stransky kits si našla cestu do mnoha kitníků i na pracovní stoly nejen modelářů v České republice. Výrobce na trh uvádí i několik doplňků, které vám stavbu modelu usnadní.
Jedná se o tři sady masek, určené pro aplikaci kamufláží a pro perfektní zpracování rámování kabiny, která je zrovna u Basy docela „skleník“. Ale ani německá kamufláž není snadná, stejně tak švýcarské „pruhy“.

Jako na první se podíváme právě na sadu masek s katalogovým číslem MS 001, určenou k vymaskování překrytu kabiny. Tato sada je vyrobena z materiálu firmy Tamiya.
Obsahuje celkem 2×16 dílů (tedy dvě kompletní sady), přesně vyříznutých plotterem. Řezy jsou čisté, aplikace na kabinu je bezproblémová.

kabina_bu-_181

Již sám návod stavebnice je graficky velmi dobře vyřešen. A v tomto trendu pokračuje výrobce i u návodů doplňkových sad. Návod, vytištěný černobíle, je srozumitelný a přehledný.

Další užitečnou pomůckou je sada určená pro bezproblémový nastřik typické německé segmentové kamufláže. Sada má katalogové číslo MS 002 a obsahuje 24 základních dílů. Tentokrát je vyrobena z materiálu ORACAL, se kterým se díky jeho vlastnostem pracuje velmi příjemně.

maska_bu-181_luftwaffe

O návodu lze říci pouze to, co bylo uvedeno již u předchozí sady. Opět je srozumitelný a přehledný.

Poslední sadou pod katalogovým číslem MS 003 jsou masky určené ke ztvárnění velmi atraktivní kamufláže švýcarského Buckera, který nesl výrazné identifikační pruhy na křídlech a trupu tak jako ostatní švýcarská letadla během druhé světové války.

maska_bu-181_swiss

Sada je opět vyrobena z materiálu ORACAL a obsahuje 10 základních dílů, díky kterým vymaskujete všechny potřebné prvky kamufláže. Sadu doplňuje srozumitelný a přehledný návod.

Všechny výše uvedené sady hodnotím jako povedené a vhodné. Pokud už máte buckera doma, neváhejte a tyto doplňky si pořiďte.

Za poskytnuté vzorky děkuji výrobci.

Jan Doleček

Vyjádření výrobce – výrobce, Stransky kits, nemá k uvedenému textu žádné výhrady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *