Curtiss Hawk H-75A-4 AZmodel 1/72

Po vydání dvouhvězdicových Hawků v roce 2017 se nás mnoho zákazníků ptalo, kdy „konečně „ vydáme ty jednohvězdicové , někteří je nazývají také „krátké Hawky. No a po třech letech jsou na světě . Úkol a slib splněn.

 

Minulý měsíc jsme vydaly první z „krátkých Hawků“ . Jsou to Mohawky Mk.IV z bojiště  CBI v krabičce zdobené boxartem našeho nového firemního malíře Carlose Alonsa. Další tři krabičky s parádními boxarty i markingy , ze kterých si vybere určitě každý fanda tohoto krásného stíhače jsou připraveny do prodeje začátkem dubna.

Dnes se podíváme na rychlou stavbu testovacích výlisků, která má za úkol odhalit případné stavební problémy . Těch naštěstí u této stavebnice mnoho nenajdeme – vice dále v textu.

Stavebnice se skládá z celkem třech rámečků ze středně šedého plastiku a jednoho rámečku s průhlednými díly. První dva rámečky jsou z původních „dlouhých“ Hawků a jsou doplněny jedním rozdílovým rámečkem s novým trupem ,motorem a výfuky. Všechny tři jsou vyrobeny technologií short-run ,bez propadlin a větších kazů. Drobné otřepy najdeme na pár dílech a také v místě dělení forem. Všechny díly potřebují standartní očištění , což některé prudí , ale je to k zdárné stavbě potřeba.

Trochu pasování nasucho a je to OK. Hvězdice motorů nejsou zrovna hitparáda (daň technologie), ale použít se jak ukazují fotografie dají. Zkušení modeláři motory určitě nahradí z mnoha možností různých doplňkových sad a vyšperkují si je dle svého gusta. Celkově mají díly jemné negativní rytí , interier je bohatě a detailně zpracován, díly kabiny jsou dělené a odstříknuty velmi čistě. Stavba probíhala celkem v pohodě. Díly interieru sedí do trupu bez úprav. Větší pozornost musíme věnovat spoji trup křídlo. Jde to pěkně k sobě ,ale pasování drobnému tmelení se nevyhneme. 

Další zkouškou trpělivosti je Curtissův složitý podvozek. Určitě jako vodítko pomůže pár fotek podvozků velkého vzoru. Drobná úprava je také malé zvětšení „škvíry“ křidélko –křídlo zespodu na pravé straně. Úpravu udělejte podle levé strany ,ta je OK. Ty divný nesymetrický škvíry jsou správně- viz foto. Výzbroj byla různá , držete se plánku pro danou verzi , kde je vše popsáno.

 

Takže shrnuto , sečteno. Pěkný short-runový model verze Hawku, která není běžně k dostání. Stavebnice budou k dostání u všech prodejců a na našem e-shopu www.eshop.kovozavody.cz

Petr AZ/KP Muzikant