ČESKOTŘEBOVSKÝ VEHIKL 2017, HVĚZDA PODZIMU


Přesně na den veteránů, 11. listopadu, se konal další ročník populární soutěže „Českotřebovský vehikl“. Tato soutěž má stoupající trend a její obliba mezi modeláři stoupá takřka raketově. Letošní ročník tomu naprosto odpovídal.


K oblibě soutěže přispívá mnoho faktorů, které skládají mozaiku úspěchu. Třebováci dokázali skloubit mnoho z nich. Vyhledávaná je páteční „beforeparty“, sportovně naladěné účastníky láká turnaj v bowlingu, který se koná přímo v místě konání soutěže a pro zbytek normální modelářské populace je neodolatelným lákadlem kulinářská olympiáda v podobě Martinských hodů v přilehlé restauraci. A když k tomu přidáme zkušený tým pořadatelů, který hravě zvládá celou akci, není se čemu divit, že termín konání „vehiklu“ má v kalendáři zakroužkovaný mnoho modelářů.


Již několik let nese českotřebovský klub čestné jmého plk. Otakara Hrubého, DFC. Rodina pana Hrubého soutěž navštěvuje pravidelně a předává cenu modelu v britské kamufláži v „V ceně plk. Hrubého, DFC“. Pravidelně je připravována i malá expozice, připomínající Otu Hrubého, který byl již v osmdesátých letech čestným členem KPM Česká Třebová. Letos byl poprvé vystaven i Hurricane, na kterém létal O. Hrubý u 111. peruti RAF. Stavebnici v měřítku 1/32 věnovala sponzorsky firma Fly a stavby se ujal zkušený modelář Jiří Janďourek.


Sál Národního domu byl po celou dobu konání soutěže plný nejen soutěžících ale i návštěvníků, kteří spojili rodinnou procházku do nedalekého parku Javorka s prohlídkou několika stovek postavených modelů, které se účastnily soutěže v mnoha kategoriích a pohárech. Součástí byly i sigové stoly s dalšími hezkými kousky.
Kdo chtěl mohl odlehčit peněžence u přítomných prodejců, premiéru se zde odbyla i ultimátní kniha Mariana Bunce, věnovaná tanku T-34.
Českotřebovský vehikl, který vznikl jako klubová oslava narozenin jednoho z členů KPM ČT vyrostl v akci, která má stabilní vysokou úroveň, která neustále stoupá a dnes je akce v České Třebové jednou z hlavních v podzimní části sezóny.

Děkujeme organizátorům za vynikající sobotu.
Redakce