ČESKOTŘEBOVSKÝ VEHIKL 2016

Vehikl v České Třebové již mnoho let patří k oblíbeným podzimním akcím modelářské sezóny. Nejinak tomu bylo i letos. V českotřebovském „Národním domě“ se opět sešla početná konkurence v mnoha soutěžních kategoriích. Specialitou českotřebovské soutěže byla dlouho její bodovaná část pro modely bojové techniky, nyní nahrazená bodováním členy pořádajícího KPM.
Třebováci nabízejí během soutěže i alternativní sportovní klání – turnaj v bowlingu družstev, který se těší velké oblibě. Ke sportovnímu výkonu patří i doplňování energie. Díky termínu soutěže již po několik let místní restaurace nabízí martinskou husu, které mnozí účastníci neodolají.
Několik let nese KPM Česká Třebová čestný název „plk. Otakara Hrubého DFC“. I letos proběhl Pohár Otakara Hrubého o nejlepší model v kamufláži RAF a byla připravena výstava týkající se služby O. Hrubého v letectvu našem i britském. Je potěšující, že klub dbá o tradice a nezapomíná na svého někdejšího čestného člena. Besedy s veterány mimochodem patřily k velmi vyhledávaným v osmdesátých a devadesátých letech, kdy probíhaly v rámci soutěže „O českotřebovského kohouta“.
Jak je ve Třebové zvykem, byla to akce bez stresu a v pohodě. Kdo přijel určitě nelitoval a my se těšíme na další ročník „Českotřebovského vehiklu“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *