5. PATLÁK ZLÍNSKÉHO KLUBU VE CHVALČOVĚ

Půlrok, který od sebe dělí podzimní a jarní patláky zlínského klubu nám utekl jako voda. I když…, poslední dny se táhly jako žvýkací guma. Do Chvalčova jsme se prostě těšili.

Zlínské patláky mají svoje konstanty, které se nemění. Příjemné prostředí „mimo civilizaci“ (rozuměj mobilní signál), výborné jídlo, pohodovou partu lidí a relax. Bylo tomu tak i tentokrát, jen díky zavedení pověstné EET byl v místě jako mávnutím proutku posílen mobilní signál, aby z místního koloniálu a rekreační chaty neunikaly daně. Prostě, pořádek musí být. Zbytek naštěstí zůstal při starém.
Chata ve Chvalčově má tu zvláštnost, že je uvnitř daleko větší než zvenku, proto jsem uvítal letos zavedený velmi důmyslný orientační systém, jelikož se mi několikrát podařilo pokoj nenajít. Tentokrát nebyl problém. Chlapcům z KPM Zlín velmi děkuji.

„Patlání“ na letošním jarním patláku začalo už ve čtvrtek večer, pro nás přespolní později, protože D1 podávala jeden ze svých rekordů a cesta trvala šest hodin. Nakonec jsme ale dorazili, večeře na nás počkala a my mohli zbytek večera věnovat lepení a spojeným činnostem.
Celý víkend ubíhal příjemně, mezi lepením se probíraly věci vážné i nevážné, těch nevážných bylo o hodně víc. Tradicí se staly přednášky pilota Milana Vojáčka, minule o tankování za letu s AWACSEM, tentokrát o proudění vzduchu a tvarování vstupů v závislosti na rychlosti letu. Patlák se tak na dvě hodiny změnil v posluchárnu a doplňující dotazy jen pršely. Dalším milým vyrušením z modelařiny je tradiční grilování. Tentokrát to na venkovní posezení nebylo, ale u grilu se aspoň na kus řeči vystřídala skoro celá posádka, aby grilovačům lépe utekl čas.

Byl to „patlák“, především se modelařilo. Několik modelů se dostalo až do zdárného finiše, všechny ale podstatně pokročily ve své rozestavěnosti. Byl to prostě parádní „klukovský víkend“. Další pokračování už má daný termín, sejdeme se týden po Telfordu v listopadu. Vypadá to, že zbývá dost času, ale ono to uteče jak voda.

Za celý tým KP/AZ děkuji KPM Zlín za milé přijetí a pohostinství. Ahoj v listopadu.
Honza Polc

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *