4. PATLÁK KPM ZLÍN, CHVALČOV, 18. – 20. 11. 2016

V pořadí čtvrtý patlák zlínského klubu se konal přesně týden po Telfordu 2016. Příprava na velkou show v Telfordu byla velmi hektická, stejně jako účast na show a tak tým KP/AZ vděčně přijal pozvání na relaxační víkend v nádherném prostředí Hostýnských vrchů. Již tradičně se patlák konal na chatě Pod Obřany, která je pro takovou akci ideální. Pobalili jsme veškeré nádobíčko a vyrazili již v pátek ráno, abychom stihli oběd, avizovanou „trnčenou omáčku“, což pro nás byla velká neznámá, i když „na Valachoch“ ji mají v každé hospodě. Musím říct, že spěch se vyplatil, byla to luxusní pochoutka, doplněná výborným masem a domácími houskovými knedlíky. Lepší přivítání jsme si nemohli přát. Na zlínský patlák jezdíme pravidelně, přijeli jsme tedy mezi partu přátel, které jsme opět rádi viděli.
Kolem stolů ve velké jídelně se sešla dvacítka modelářů a celý víkend se všichni věnovali stavbě modelů různých kategorií a různých měřítek, od 1/100 až po velké dvaatřicetiny. Na všech zúčastněných bylo vidět, že je společná práce na modelu baví, diskutovali mezi sebou stavební postupy a různé fígly.
Nejen stavbou modelů živ je modelář, k uzobávání bylo připraveno sladké i slané pečivo (objednávka se navyšuje s každým dalším patlákem, na tom posledním jsme spořádali 250 domácích koláčků…), kuchařky také patřily mezi ty hodně šikovné no a byli jsme na Moravě, takže jsme si dopřáli i krátké pauzičky na vypití malého panáčka pro zostření zraku a uklidnění třesu stařeckých rukou.
V pátek dorazil Milan Vojáček, jediný český pilot AWACS, jeden z prvních čechů, který tankoval za letu (ne-li vůbec první) a připravil si pro nás velmi zajímavou prezentaci právě o tankování za letu, kdy jsme se dozvěděli mnoho detailů, o kterých jsme neměli ani tušení.
dsc07140
Na snímku je dvojice výtečníků Vojáček-Muzikant, která se na závěr pátečního pokecu rozhodla asi ve tři ráno začít grilovat. Dřevěné uhlí bylo nachystáno, podpalovač hodlali nahradit Gunze ředidlem. Naštěstí je zastavila absence roštu a maso bylo zachráněno… 🙂 Dodávám, že oba byli střízliví jako piloti vnitrostátní linky Aeroflotu.
Slíbili jsme na oplátku pro příští patlák prezentaci o tankování u říčanské Benziny, kde to taky není žádná prča. Večer pak proběhl v přátelské debatě o mnoha tématech, nejen o modelařině.
Sobotní oběd je již tradičně ve znamení grilovačky bez ohledu na počasí. Tentokrát jsme z Křenic dovezli tu největší mísu plnou naložené krkovičky, zlínští dodali výborná kuřecí prsa. Během oběda by byl slyšet onen pověstný padající špendlík. Oba „nakládači“ – Vlastík Zálešák a Petr Muzikant i vrchní „grilovač“ Robin Suchánek mají obrovskou pochvalu za dobře odvedenou práci.
Nedělní dopoledne každý věnoval dokončení rozdělané práce, tradiční nedělní svíčková předznamenala balení a odjezdy domů. Všechno hezké totiž rychle utíká.
K té neděli bych jen dodal, že jsem JEDNOU zaspal na snídani a přišel tak o držťkovou polévku a pro následující patláky jsem se tak stal terčem vtípků o snídaních, spáčích atd. Dával jsem si dobrý pozor abych tentokrát nezaspal a v jídelně byl mezi prvními. A tak mám novou zkušenost, poprvé jsem jedl držťkovou polévku vidličkou. Paní kuchařka totiž místo objednané polévky udělala míchaná vajíčka. S takovouhle budu příště klidně spát do oběda….
Patlák byl super, klukům ze Zlína děkujeme za pozvání a těšíme se na jarní patlák.

Honza Polc

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *