ZLIN Z-50 „ŽELAZNY“, 1/48, MODEL MAKER, NÁHLED NA OBTISK

Hledáte-li atraktivní zbarvení akrobatické „padesátky“, určitě narazíte na akrobatickou skupinu Želazny ze sousedního Polska.
Obtiskové sady pro atraktivní červené stroje této skupiny vydala taktéž polská firma Model Maker, známá mnoha obtiskovými sadami, především na polské předlohy.

Dostali jsme k recenzi obtiskový aršík na čtvrtkové Zlíny. Pojďme se na něj podívat.

Aršík obsahuje vše potřebné pro „odekálování“ dvou strojů skupiny a to včetně všech drobností. Při návrhu obtisků výrobce spolupracoval přímo se skupinou, dostal tedy veškerou dokumentaci a fotografie detailů.

Soutisk je naprosto bezchybný, na tomto místě je třeba zmínit, že aršík byl vytištěn v Brně u firmy BOA. Zkušební nanesení na členitý povrch nepřineslo žádný problém, i bez použití vodiček krásně okopírovaly povrchové detaily.

Návod stavebnice tvoří dva listy formátu A4 , na každém jsou vždy dvě schemata jednoho stroje, lišícího se nápisy a dalšími drobnostmi. Vzhled akrobatických strojů se mění poměrně často, podle fotek, které se mi podařilo dohledat je zřejmé, že mezi návodem, aršíkem a skutečností nejsou odchylky.


Závěr je jednoduchý, aršík je velmi vhodný, pokud chcete mít ve vitrince velmi netradičního zlínka. Firma Model Maker obdobný aršík vydala i pro měřítko 1/72. Navíc přebalila výlisky AZ model 1/48 a Brengun 1/72 v limitované edici, právě s obtisky pro stroje akrobatické skupiny Želazny.

Honza Polc

Vyjádření výrobce – výrobce, firma Model Maker, nemá k textu recenze žádné výhrady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *