ŽIVOT JE ZMĚNA – PATLÁK KPM ZLÍN


Když jsme odjížděli na pravidelný patlák zlínského klubu říkal jsem si, co budu o téhle akci psát, reportáž jsem dělal již několikrát a vymýšlet něco nového o opakující se akci je poměrně složitá věc. Ale život je změna. V tomto případě velká změna.

Nějakou dobu zpátky jsme se dozvěděli, že standardní místo konání, chata ve Chvalčově, je pro patlák nedostupná a kluci ze Zlína že hledají nové místo. Další informace zněla, že pro jarní termín místo máme, ale jen provizorní. A s vědomím provizoria jsme na patlák i odjížděli. Zlíňáci se chtěli asi „pražákům“ pomstít a vymysleli destinaci, kterou lze jen těžko najít. Nepočítali ale s tím, že jeden z členů týmu KP/AZ zná místopis a druhý pochází z nedalekých Valašských Klobouků. Takže jsme dorazili bez bloudění až na místo. A dokonce včas, D1 byla milosrdná.
Cílem byl hotel Jelenovská ve Vsetínských vrších. Pro patlaly byla připravena zvláštní místnost se stoly a dalším nutným vybavením. Chvíli po příjezdu jsme zasedli k večeři a bylo nám jasné, že nám tady bude dobře.

Modelařilo se hned od prvních okamžiků, tradičně jsme uzobávali domácí sladkosti, na které my „pražáci“ budeme dlouho vzpomínat. A pochopitelně i na ochutnávky dalšího domácího produktu typického pro Moravu.
V doporučení k patláku byly i plavky. A hodily se. Krytý bazén nám poskytoval fajn relax od modelařiny, voda byla akorát. A vidět kolegy v plavkách, k nezaplacení.
Pro kuřáky byla k dispozici prostorná terasa s uklidňujícím výhledem na Vsetínské vrchy, takže tam za nimi chodili i nekuřáci i když byli zaháněni do nekuřáckých vnitřních prostor. Mnozií nepohrdli ani procházkou rozkvetlou jarní přírodou v okolí hotelu.
Samozřejmě hlavní náplní bylo modelaření, stavěla se opět pestrá směs předloh podle zájmů jednotlivých členů klubu. Několik modelů se podařilo dokončit a torpédoborec Fletcher dovést až k hydrostatickým zkouškám trupu.

Moc se nám v neděli domů nechtělo, provizorní patlák byl prostě super. Už počítáme dny do dalšího, tentokrát podzimního patláku. A vůbec nám nebude vadit když bude opět v provizorním místě, v hotelu Jelenovská.

Kluci děkujeme,
Honza Polc

Autorem fotografií je Filip Tomči.