ŽAMBERECKÝ DIVOČÁK 2016

Závěr sezóny již 32 let patří populární soutěži „Žamberecký divočák“. Stala se oblíbeným cílem modelářů nejen z východních Čech. I letos se sjela početná konkurence a sál restaurace „Fontána“ byl od brzkého rána zaplněn modeláři ale i návštěvníky z řad veřejnosti, kteří si přišli prohlédnout vystavené modely, kterých se sešel velký počet v mnoha kategoriích.
Jak každý rok bylo připraveno v restauraci speciální menu, nabídce zvěřinových specialit odolal málokdo. Pivo na čepu bylo jako křen a čas příjemně ubíhal v družných rozhovorech. A už se plánovalo – kdo přijede do Hradce Králové, kdo do Pardubic, jaké výpravy dorazí do maďarského Mošonu a hodnotil se letošní Telford.
Díky přítomnosti moravských modelářů občas probíhala „koštovačka“ různých domácích destilátů z různých surovin. A třeba taková „Špačkovica“ je opravdovou delikatesou.
Po celý den probíhalo lepení modelů příchozími dětmi. Modely opět dodala firma Kovozávody Prostějov. Letos to byl Z 126 Trenér z nové řady „Club line“, vylisovaný ve žluté barvě. Díky zvolenému zbarvení ve stavebnici tak stačilo aplikovat obtisky a model může doma ozdobit vitrinku. A Trenérů se podařilo během dne slepit hned několik a nejdno dítě si domů odnášelo další model nebo dva k dalšímu pokračování. Třeba se dočkáme nových mladých modelářů.

Akce to byla jako každoročně úspěšná a pro účastníky příjemná. Teď nás čeká krátká pauza a v lednu se sejdeme na soutěži „Hradecký lev“ v Hradci Králové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *