PO NÁS POTOPA…., PRAŽSKÝ MAGISTR 2016

Správně by titulek měl znít „Před námi potopa“, protože k havárii vodovodního řadu došlo den před konáním akce. Škola, všechny restaurace a i samotná budova úřadu městské části, kde se akce konala, byly v pátek uzavřeny. A pořadatelé hned měli o velký problém navíc. Nic si nemohli předem připravit, do objektu je nikdo nepustil. A hlavně nevěděli, jestli vůbec akce v sobotu proběhne.
Naštěstí všechno dobře dopadlo, po havárii zbyla jen velká díra ve vozovce. Bohužel v dost klíčovém místě, takže účastníci se dostávali k místu konání různě – spletí jednosměrek v protisměru, došli kus pěšky, největší střelci pak autem po chodníku….
Na některých organizátorech byla patrná mírná nervozita v časných ranních hodinách, což je naprosto pochopitelné, na přípravu sálu měli jen to ráno. Ukázalo se ale, že jsou to zkušení organizátoři a „Magistra“ už nějaký ten rok pořádají. Soutěžící žádné zádrhele rozhodně nezaznamenali. Těch se letos sešlo krásných 180, modelů v 55 kategoriích bylo více než 250, takže se přidávaly stoly. Nás zaujaly opravdu špičkové modely letadel v měřítku 1/144, ale úroveň byla vysoká všeobecně, i v žákovských kategoriích.

Pány ze SMČR jsme chtěli požádat o rozhovor ale radši jsme to vzdali...
Pány ze SMČR jsme chtěli požádat o rozhovor ale radši jsme to vzdali…

Ve vstupních prostorách se sešlo i několik prodejců, soutěžící tak měli možnost obohatit svoje skříně. Určitě příjemná byla opravdu kvalitní káva a čaj servírované zdarma po celou dobu konání soutěže.
Nedaleko úřadu se nachází povícero restaurací, takže problém oběda případně posezení s přáteli nebylo třeba nijak řešit.
Ranní nezaviněné problémy s organizací se během dne úplně vytratily a zakončení proběhlo přesně podle časového harmonogramu. Hezkou a příjemnou akci máme za sebou a s ní vlastně i celou letošní sezónu. Nejčastěji při loučení zaznělo „Tak ahoj v lednu v Hradci“. Za pěkně strávenou sobotu organizátorům patří dík.

Na závěr malý doušek o modelu Mosquita od Tamiye…. Zbavit se tak drahého modelu není jednoduché, to vám potvrdí každý obchodník. Michal H. se rozhodl pro netradiční postup. Nejdříve si ho nechal v Čáslavi ukrást, ale co čert nechtěl, policie mu ho vrátila. Další pokus udělal na magistru, nenápadně ho tam zapoměl. Sice rychle ujel, ale našli se nálezci, kteří vzali model k sobě a ještě mu zatelefonovali, ať nemá strach, že model se našel….
Tak snad do třetice Michale.
dsc07503

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *