VELIKONOČNÍ PROSTĚJOV 2017

Prostějovské soutěže vždy patřily k těm oblíbeným a dobře organizovaným. Již loňský ročník využil existence nového státního svátku a byl přesunut na pátek. Organizátoři tak vyřešili problém s „nabitým“ kalendářem právě kolem Velikonoc. Páteční termín se osvědčil a tak i letos kroky mnoha modelářů zamířily do Prostějova. Standardní místo, prostory Národního domu se zaplnily modely ve volné výstavě i v bodovaných kategoriích. Modelářů se sjelo několik stovek opravdu z celé republiky, mírnou převahu pak měli určitě Moraváci.
V průběhu dne mohli přítomní utrácet u několika přítomných prodejců i na burze, kde také mnoho krabiček změnilo majitele. Mnozí využili možnosti navštívit expozici plastikového modelářství a historie firmy Kovozávody Prostějov v městském muzeu i mimořádné prodloužené otevírací doby v místní prodejně MN modelář, kde se stála fronta jako před Tuzexem v osmdesátých letech.
Restaurace H-klub pak hostila večerní afterparty, kde se semlelo mnoho témat v přátelské atmosféře. Kuřáci chodili ven v rámci treningu na květnovou změnu zákona a tak byla navázána i nová přátelství.
Akce byla velmi podařená, všemi kladně hodnocená. Organizátoři kolem náčelníka Tomáše Studeného tak mají jediný problém – jak se příští rok do Národního domu vejdou, protože letos to bylo „tak akorát“…

Všem organizátorům patří náš dík za prima pátek.

Honza Polc

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *