TAMIYA – NOVÝ SPITFIRE MK. I VE ČTVRTCE

Japonský leader trhu se rozhodl vydat zcela nového Spitfira ve verzi Mk. I. Tamiya se tak vrací k již jednou zpracovanému tématu, Spitfiry Mk. I a Mk. V se v katalogu objevily již v devadesátých letech. Byly to i přes drobné nepřesnosti nejlepší Spitfiry ve čtvrtce a mezi modeláři byly velmi oblíbené.

Nyní se Tamyia rozhodla vydat stavebnici ve standardu dneška. Podle informací výrobce se bude vyznačovat zcela novou formou v „kvalitě Tamiya“ s maximálním zřetelem k tvarové přesnosti. Určitě bude obsahovat pokud možno minimum dílů s vynikající mírou detailů. Obsahem budou i alternativní díly zachycující drobné odlišnosti jednotlivých podverzí jedničky. Již v prvních informacích výrobce slibuje možnost otevřené a zavřené kabiny a detailní prostor pilota. V základní nabídce budou tři kamuflážní schemata.

Informace výrobce včetně renderu najdete ZDE

Podle informací, které máme k dispozici se v Japonsku chystá celá rodina Spitfirů s motory Merlin, tedy Mk. I/II, V a IX/XVI. Dočkáme se tedy čtvrtkových „spitů“ zpracovaných ve vysokém standardu firmy Tamiya.

Honza Polc