ŘÍJNOVÉ NOVINKY KP A AZ

Kovozávody Prostějov a AZ model právě uvedly na trh sadu říjnových novinek, poprvé byly v prodeji na akci v Lysé nad Labem minulý týden, v těchto dnech se dostávají stavebnice k distributorům a prodejcům nejen v ČR.

Kovozávody Prostějov – pokračuje řada MiGů-21 tak jak bylo avizováno již v okamžiku uvedení MiGu-21MF. Na trh přichází verze MiG-21PFM pozdní varianty a především dlouho očekávaná spárka MiG-21UM.

V řadě spitfirů přichází druhý přebal verze Spitfire Mk. Vc, tentokrát s kamuflážemi dvou československých a jednoho polského pilota, přebal je tematicky nazván „Allied Fighters“.

Na říjnový trh přichází také třetí z přebalů britského letounu DH-88 „Comet“, tentokrát obsahuje zbarvení prototypu a dva závodní stroje – The Burberry a The Orphan.

Více informací najdete na webu výrobce Kovozávody Prostějov.

AZ model – pod značkou AZ pokračuje velmi úspěšná řada Messerschmittů Bf 109. Na trh byly uvedeny dvě nové krabičky varianty K – K-6 a K-14, obě jsou z řady what if nebo chcete-li „Luft 46“, jedná se o projektované stroje, K-6 existovala v prototypu.

Doplněna byla i řada Fridrichů, strojů Bf 109F, tentokrát stíhací-bombardovací verzí F-4B, která byla používána pro překvapivé útoky „hit and run“.

Řadu novinek pod značkou AZ model doplňují dvě reedice starších ale velmi oblíbených modelů. Vrací se Supermarine Attacker ve verzi FB.2 a opět se objevil oblíbený přebal Tu-134A s obtisky pro ČSA a Interflug.

Opět, více informací naleznete na firemním webu AZ model.

Pokud se ptáte na modely Stiletto a ALCA, o kterých se také hovořilo – jejich vydání bylo přeloženo na konec října, stavebnice budou vydány v termínu akce Model Hobby 2018 v pražských Letňanech.

Redakce