PRAŽSKÝ MAGISTR 2017, SEZÓNA KONČÍ…


Prosincový termín patří již několik let sympatickému počinu pražského spolku modelářů. Pražský magistr je deklarován jako klubová soutěž. No, tak letos se na „klubové“ soutěži objevilo 200 modelářů a do 55 kategorií přihlásili 250 modelů. Podle slov mírně vyděšených pořadatelů to byla rekordní účast… Tým je ovšem složen ze zkušených borců a počáteční nápor na registraci zvládli naprosto brilantně.
Roztomilým je poskytování kávy a čaje zdarma, i tato služba fungovala v pohodě.
Co je na „magistru“ vždy zajímavé je fakt, že jsou zde k vidění modely, které neznáme z jiných akcí. A celková úroveň je velmi vysoká. Bylo tomu tak i letos. Opravdu bylo na co se dívat.

Díky termínu však ani tak nešlo o sportovní klání, důležité bylo spíš setkání kamarádů a známých, pokec nad modely a následně třeba oběd v některé z přilehlých restaurací. I to je výhoda zvolené lokace v budově letňanské radnice.
Letošní magistr byl příjemnou záležitostí, strávili jsme tam hezkou sobotu, popřáli si hezké svátky s přáteli a spokojeni jsme se rozešli s tím, že už plánujeme koho a kde potkáme po Novém roce.
Děkujeme pořadatelům za zorganizování akce.
Honza Polc