P-47D THUNDERBOLT OVER THE PACIFIC 1/72 DK DECALS, NÁHLED NA OBTISK

Firma DK decals se stala stálicí mezi „obtiskáři“. Aršíky pod touto značkou jsou velmi vyhledávané pro svoji kvalitu. My se dnes podíváme na aršík s katalogovým číslem 72040.

Mluvit o tomto produktu jako o aršíku je nepřesné. V obalu najdeme aršíky celkem tři, dva větší a jeden malý s černými kódovými písmeny. Toto řešení je zřejmým podřízením výrobnímu procesu, ale ničemu to nevadí.

Americké letouny, nejen P-47, byly proslulé množstvím různých malůvek a více či méně „uměleckých“ nápisů. Autor grafiky i tiskař zde odvedli vynikající práci.
Všechny tyto často i drobné detaily jsou skvěle vytištěné.

Obtisky DK decals jsou všeobecně známé velkým množstvím kamufláží, které aršíky obsahují. I tady se výrobce drží své tradice a „Tanďasů“ najdeme celkem 21. Nutno podotknout, že jeden hezčí než druhý.

Popisy strojů a svrchní/spodní pohledy najdeme na druhé straně návodu.

Vtěsnat takové množství kamufláží na jeden list formátu A4 je trochu problém, k větší přehlednosti by přispěl vložený list, případně uvedení zdrojů, aby si modelář mohl jednotlivé stroje dohledat a ověřit. Ale aršík je určen těm zkušenějším a hlavně zájemcům o daný typ či bojiště, takže dohledání nebude zase tak velký problém. My jsme namátkou zkontrolovali několik vybraných kabátů a nenašli jsme žádnou zásadní odchylku, ať už v návodu nebo v obtiscích. Koneckonců, DK decals je známá pečlivými rešeršemi předloh.

Aršík můžeme jen doporučit. Jediné negativum je fakt, že si budete muset dokoupit dalších pár Thunderboltů, protože si nevyberete tu jednu jedinou hezkou P-47.

Honza Polc

Vyjádření výrobce – výrobce, firma DK decals, nemá k textu náhledu výhrady. Doplňuje informaci, že případné zájemce rádi nasměrují na patřičné podklady a zdroje, stačí firmu kontaktovat na mail dkdecals@seznam.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *