NOVINKY KP A AZ PŘIPRAVENÉ NA SOBOTNÍ KIT SALOON

Kit Saloon bude již tuto sobotu. Červnový termín znamená že i výrobci zde budou prezentovat poslední novinky pro první půlrok 2018. V KP/AZ připravili novinek celou řadu.
Pod značkou AZ model se dočkáme reedice větroně L-13 Blaník v měřítku 1/48.

Další dvě reedice v řadě AZ model jsou již v měřítku 1/72. V Křenici připravili Stinson L-5 Sentinel a Hurricane IId.

Variací na již existující model je Focke Wulf Fw 190D-9 ve verzi „EARLY“ s plochou kabinou.

Horkou a dlouho očekávanou novinkou je pak stodevítka ve verzi K, což byl vrchol vývojové řady Bf 109. Novinka je založena na univerzálu – rámečku známém z Bf 109G-6 a s novým rámečkem s novým trupem a dalšími detaily.

Kovozávody Prostějov také připravily řadu novinek. Po nějaké době přicházejí opět se stavebnicemi v měřítku 1/48, a to československou variantou Buckeru 181, známou jako Zlin Z-381 či ve vojenském kódu C-106.

V měřítku 1/72 pokračuje úspěšná „sága migů“, KP vydává MiG-21bis ve dvou krabičkách.

Další novinkou je opomíjená verze slavného spitfiru, Mk. Vc. Hned první vydaná krabička sahá po velmi neobvyklé subverzi „céčka“ a přináší variantu vyzbrojenou čtyřmi kanóny z období bojů nad Maltou.

Spitfire je určitě novinkou z těch horkých, ale letos ji na Kit Saloonu zřejmě zastíní poslední z novinek pod značkou KP.
Po několika letech odkladů a změn se podařilo dokončit a připravit k vydání Čmeláka. V Lysé bude k dispozici ve dvou krabičkách – Z-37 a Z-37A.

Pokud se na Kit Saloon nechystáte a vaším cílem bude letecký den v Mladé Boleslavi, všechny zde představené novinky najdete na stáncích Military Model and Toys a Aeroteam

Honza Polc.