MESSERSCHMITT BF 109K-4, AZ MODEL 1/72, TESTOVACÍ STAVBA

„Mezek“ – stíhací ikona Luftwaffe druhé světové války je v modelová podobě ztvárněn mnoha výrobci, ale bestsellerem se stala Bf 109G-6 od AZ modelu v roce 2015, kterÁ mimochodem získalA nejvyšší ocenění – titul Model roku na veletrhu v Norimberku. Po čase je výrobce „bombardován“ dotazy, kdy bude po modelech BF 109G-6, G-14, G-10, F a dalších verzích konečně vydán vrcholný model této stíhačky, verze Bf 109K. Výrobce vyslyšel prosby a nyní je první verze „Kurfirsta“ uváděna na trh. KONEČNĚ JE TADY!!

Testovací výlisky jsou již na první pohled kvalitní s perfektním povrchem a také testovací stavba zkušebních výlisků potvrdila, že AZ model zkrátka stodevítky umí. Takže, Káčko se skládá ze základního rámečku multiverzové Bf 109G-6, který doplňuje nový rámeček s rozdílovými díly. Rychlým pohledem na nový rámek zjistíme, že se již nyní můžeme postupně těšit na všechny verze Káčka – tj. K-4, K-6, K-8 a čtyřlistou K-14, takže stavitelé prototypů a projektů zajásají.
Celá stavba neodhalila žádný zádrhel a je velmi příjemná. Pasování dílů nové/původní výlisky je bezproblémové (výrobce se poučil z problému s G-10).
Pár fotografií nám stavbu obrazově přiblíží.
Závěrem jak bylo psáno, AZ model prostě Mezky umí a nové Káčko je toho příkladem. Stavebnice bude mít prodejní premieru v sobotu 16.6.2018 na Nymburském Kit Saloonu 2018 v Lysé nad Labem.

Jiří Kundrát- Modelářovo.cz