NA ČEM SE PRACUJE V KP&AZ


Čas přímo pádí a tak i v Kovozávodech a AZ pracují usilovně na novinkách aby stihli vše plánované pro letošní rok.
Pod značkou AZ model se již brzy objeví dlouho očekávaná verze „stodevítky“ – Bf 109K. Stavebnice nabídne alternativní díly pro verze K-4, K-6 a K-14. Předlohový model se v tuto chvíli již formuje, takže stavebnice bude vydána v krátkém časovém horizontu. Další typ, na kterém probíhají dokončovací práce bude nenahlášeným překvapením, jedná se o britský dvoumotorový typ a objeví se ve druhém čtvrtletí.

Kovozávody slaví letos 50 let trvání výroby plastikových modelů. Současně se plánované novinky vážou ke stému výročí československého letectví. Probíhají tak práce na trojici modelů chystané k tomuto výročí. Předlohové modely stavebnic Z-37, L-159 a A-304 jsou v různém stadiu rozpracování.
Pro zákazníky byl připraven katalog, který buď naleznete ve vašem modelu nebo jej můžete dostat na stánku firmy při různých akcích a to zdarma.

Dokončeny jsou také přípravy čtvrtkového modelu Zlin C-106/Z-381, který je založen na velmi kvalitních výliscích Stransky. Boxart pro tuto stavebnici namaloval opět pan Reiniš a je velmi líbivý.

Samozřejmě se nezastavily ani práce na dalších novinkách, o kterých ale zase až příště.
Redakce