Mini Moson Model Show

Myslím, že akci Moson Model Show není třeba nějak zvlášť představovat. Probíhá každým rokem v dubnu, v maďarském městě Mosonmagyaróvár, jako jedna z nejprestižnějších akcí roku. Ovšem letos byla kvůli opatřením spojeným s Covid19 tato tradiční soutěž zrušena. Nicméně se organizátoři neuspokojili s daným stavem a rozhodli se zorganizovat alespoň nějakou náhradní akci, kterou nazvali jako „Konference modelářů a výstava plastikových modelů“. Neoficiálně ovšem označovaná jako „Mini Moson Model Show“. Zmíněná akce proběhla 3. a 4. října 2020, v prostorách, kde kdysi Moson Show začínala – v Kulturním domě Károlya Flesche, v Mosonmagyaróváru.
Akce byla pojatá spíše jako setkání modelářů a klubů, s pouze vystavenými modely, bez soutěže. Oba dny probíhali i workshopy, burza a program byl ukončen „telemostem“ se zahraničními modeláři.
Kvůli stále uzavřeným hranicím, byla sice letos účast pouze pro maďarské modeláře, ale organizátoři plánují akci příští rok zopakovat, do té doby snad Covid pomine a budou se jí moct zúčastnit i modeláři a kluby ze zahraničí.

LaV