MiG-17/A/AS 1/48 KP- Kovozávody Prostějov

Testovací stavba

V těchto dnech přichází do prodejen nová stavebnice stíhacího letounu MiG-17 v měřítku 1/48 od Kovozávodů Prostějov .Nový model této verze MiGu je prvním ztvárněním v měříku 1/48. Stavebnice je vyrobena ve spolupráci a na základě výlisků modelu MiG-17F od firmy Směr . Původní stavebnice je doplněna zcela novým rámečkem s rozdílovými díly pro verze MiG-17, MiG-17A a MiG-17AS. Obsahuje nové rozdílné poloviny trupu , novou rozdílnou směrovku a také závěsníky včetně raket pro verzi MiG-17AS.

 

Základní stavebnice je vyrobena z nového kvalitního šedomodrého plastu což celkově modelu dost prospělo . Model je opatřen negativní paneláží linek a nýtů na můj vkus trochu hrubší ,tak jako u modelů z OEZ Letohrad (MIG-21,SU-7,Su-25).

     

Nové díly jsou vyrobeny SH technologií ze středně šedého plastiku s trochu jemnějším negativním rytím, na vrchu a spodku trupu se částečně ztrácí a je potřeba ho trochu protáhnout a obnovit. Stavba jako taková je poměrně jednoduchá. Trochu nás „zaměstná“ vlepení sestavy kokpitu, přepážky s tryskou a tmelení se asi nevyhneme na spoji trup –křídlo. Také nás u verze MiG-17AS potrápí rakety . U některých jsou špatně dostříknuté konce křidélek rakety. Bohužel se nám to nepodařilo i v produkčních výliscích zcela odladit , takže preventivně přikládáme do každé stavebnice PUR odlitky těchto dílů pro případnou opravu. Omluváme se za problém.

 

Takže , koho tento typ zajímá bude určitě potěšen, ale svou jednoduchostí a atraktivní předlohou může oslovit i širokou modelářskou veřejnost.

 

Petr Muzikant KP- Kovozávody