MALÝ NÁHLED POD POKLIČKU ČÁST 1.

Dnes Vám přinášíme první malý náhled na první pololetí roku 2019 na čem se u nás pracuje a na co se můžete již nyní těšit.

Po slíbených novinkách modelů letadel československého letectva k 100. výročí založení republiky a československého letectva, kterými jsou Z-37 Čmelák, Aero L-159 Alca a Aero A-304 se nás mnoho našich zákazníků a příznivců ptá, jak to vypadá s dalšími novinkami. No a my na to…, popravdě – jde nám to pomalu, ale jistě.

Modely Z-37 a L-159 jsou k dnešku úspěšně uvedeni na trh. Aero A-304 se již začíná formovat a na pultech prodejen by se měl dostat ještě těsně před letošními Vánocemi. Takže letošní sliby se nám zčásti podařilo splnit.

A nyní k těm novinkám..
Ještě na konci listopadu uvedeme na trh další z naší nové edice „práškařů“ model Piper Pa-25 Pawnee v měřítku 1/72.

Ve dvaasedmách pokračují práce na dokončení modelu vrtulníku MDD-900 Explorer. Konečně se také po několikaletém zdržení připravují formy pro modely Cessna C-150/152 a Cessna C-180/185.

Lednová novinka – Vought Kingfisher určitě potěší příznivce „plovákovců“ , ale ve stavebnici naleznete samozřejmě i možnost kolové verze. Z československých typů se naši příznivci dočkají přepracovaného modelu Mráz M-1C/D Sokol, Zlin Z-142 a Z-242.

Jako zajímavost může pro některé být model Junkers Ju-52 v československých barvách. Původ modelu je u firmy Heller, který je i po letech v prvotřídní kondici a navíc patří k tomu nejlepšímu na téma „tetička JU“. V prodeji bude už před Vánoci.

V pidi měřítku 1/144 jsme k osamoceným Lavočkám dokončili předlohy pro modely Aero Ae-45 , Let L-200 Morava a malý dopraváček DHC-6 Twin Otter.

Některé čtvrtkaře možná potěší z letoška odložený Suchoj Su-7U a pokračují dokončovací práce na předloze Let Z-37A Čmelák. Pár fotografií předlohy jsou součástí tohoto článku aby se vidělo, že nekibicujeme ale pracujeme.

Zlatým hřebem je příprava první dvaatřicetiny v sortimentu Kovozávodů Prostějov. Informace o tomto modelu a kompletní náhled předlohy a již postaveného modelu najdete v druhé části tohoto oznámení, které zde na modelářovu najdete v příštím týdnu.

Věříme, že všechny naše příznivce a zákazníky tento výrobní program potěší.

Petr Muzikant KP a tým KP/AZ