LET Z-37T Agro Turbo 1/72 KP – Kovozávody Prostějov

LET Z-37T Agro Turbo 1/72 KP – Kovozávody Prostějov

 

Po vydání úspěšného modelu Z-37A  Čmelák jsem na četné dotazy, zda bude také Turbočmelák odpovídal nekompromisně … „nikdy“, je to zcela jiné letadlo, mnoho úprav, zcela nová forma atd.   Sliby se mají plnit, ale enormní zájem o klasického „Čmeldu“, navíc (úspěšně) podpořený velkou negativní kampaní nás donutil zapřemýšlet a tak striktní „nikdy“ už neplatí. Toto malé info Vás, kteří po tomto práškaři touží  určitě potěší. Model je již v plné přípravě a prodejní premiéru by měl mít na našem stánku na výstavě ModelBrno 2019 spolu s dalšími novinkami, kterých je celkem dvanáct.

Na modelu/formě se usilovně pracuje, bude to opět jako jeho předchůdce stavebnice z short-runových forem (lepší Čmelák v hrsti, nežli „rendr“ na střeše) a rámečky budou obsahovat také díly pro model ve verzi Z-37TM – tedy vojenské ozbrojené verze tohoto letounu připravovaného na zakázku NDR. Věřím, že Vás toto info potěší a na závěr malý náhled na první boxart a rozsyp dílů stavebnice před „zvrhnutím kýblu“ – tedy zaformováním.

Petr KP/AZ

Zbarvení vojenské verze Turbočmeláka bylo zpracováno dle originální tovární dokumentace, kterou máme k dispozici díky laskavosti kunovického muzea (https://www.museum-kunovice.cz/).