JUNKERS JU 88A-4 , 1/48, ICM Ukrajina

kat.číslo: ICM48233

Ukrajinská firma ICM před nedávnem vydala pro čtvrtkaře nový model Junkerse JU 88A-4.
Stavebnice je zabalena v krabici s horním otevíráním . Ve vnitřní tuhé krabici se těsná celkem 236 plastikových dílů. Díly jsou odstřknuty z na první pohled „laciného“ plastu , ale na to jsme u ICM již zvyklí. Přesto jsou díly čisté,prakticky bez otřepů a propadlin. Povrch je opatřen pěkným negativním rytím bez kazů a chyb. Mám ale pocit ,že tomu chybí v tomto měřítku alespoň nějaké nýty nebo viditelné šrouby či zámky krytek , které by celkový dojem velmi oživily. Zkušený modelář ocení poměrně detailní zástavby obou motorů ,výzbroj a mnoho doplňků .


Čiré díly jsou velmi čistě odstříknuty a s přiměřenou sílou stěn. Na hlavní pilotní kabině povrch vykazuje v průhledu drobné „zvlnění“ materiálu ,což je viditelné , ale nic co by bylo nepřijatelné.

Návod je vytištěn na křídovém papíře ve formátu A4 . Celkem na 24 stranách nás přehledně provede celou stavbou. Obtisky pro celkem čtyři markingy jsou vytištěny ve velmi slušné kvalitě a obsahují také základní popisky. Zpracování naznačuje tisk u brněnské firmy BOA, ale to je pouze domněnka, na aršíku výrobce uveden není.


Tento náhled neřeší sestavitelnost a přesnost v měřítku. Toto bude součástí stavební recenze.
Celkem lze stavebnici i přes drobné nedostatky hodnotit kladně. Přestože na trhu je již delší dobu velmi pěkný model v mnoha verzích od Dragonu (nebo přebal Revell) , určitě některé modeláře osloví a najde si na trhu své místo. Cena okolo 900kč je akceptovatelná.
Petr Vejrych

Vyjádření výrobce – výrobce, firma ICM, se ve stanoveném termínu k tomuto textu nevyjádřil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *