HRADECKÝ LEV, SEZÓNA ZAČÍNÁ

Zimní přestávka v modelářské sezóně je za námi. Změnil se letopočet a Hradecký lev již po třinácté zahájil řadu soutěží, které nás letos čekají.
Lev má již třináctiletou historii a mezi modeláři je stále víc oblíbený. I letošní návštěva byla vysoká, jak soutěžících tak přihlížejících. U mnoha prodejců již byly k dispozici novinky, zorganizována byla i burza, kde se stěhovaly krabice z kitníku do kitníku….

Hradecký klub se opět organizačně osvědčil a pod vedením Rendy Ernsta odvedl solidní práci, sobota probíhala bez potíží a organizačních zádrhelů. Jako každý rok byla v pohotovosti i příruční hospůdka se základním občerstvením. U ranní kávy i dopoledního pivečka účastníci soutěže probírali mnohá témata, nejen z modelařiny.

Boj proti kouření v praxi. Odhodit nedopalek, to byla v Hradci ruská ruleta....
Boj proti kouření v praxi. Odhodit nedopalek, to byla v Hradci ruská ruleta….

Soutěž je předevěím o modelech. Těch se sešlo v Hradci Králové asi 600 a úroveň byla vysoká. Letošního ročníku se zúčastnila i početná skupina modelářů z Polska. Hezké modely byly k vidění nejen mezi letadly ale i v kategoriích bojové techniky a dioramat. Na plných stolech bylo na co se dívat.

Mezi modely bojové techniky byly velmi povedené kousky
Mezi modely bojové techniky byly velmi povedené kousky

Hradečtí zareagovali na pozapomenuté sté výročí VŘSR (mladší čtenáři si mohou dohledat na googlu) a diplomy byly stylové, přímo k tomuto výročí. Všichni ocenění tento milý vtípek ocenili.

andel

Kdo do Hradce letos dojel, nebyl určitě zklamaný. A pořádající klub si může „odškrtnout“ další úspěšný ročník. Podle šeptandy by se příští ročník mohl přesunout do větších prostor, tak se necháme překvapit.
Jednoho z účastníků, Jirky Anděla, jsme se zeptali na zhodnocení Hradeckého lva – „Hradec je každý rok super, i letos to byla povedená soutěž. Líbil se mi připravený program v podobě workshopů, které jsem si oba užil a načerpal mnoho nových tipů. Za rok do Hradce opět vyrazíme“

I nám se v Hradci moc líbilo a těšíme se na další ročník soutěže, která už má své pevné místo v modelářském kalendáři.

Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *