HRADECKÝ LEV 2018 – VŠECHNO JINAK


Zahájení sezóny 2018 patří v České republice tradičně Hradeckému lvu. I letos tomu tak bylo, poslední lednová sobota tak patřila modelářům v Hradci Králové.
Pořádající klub měl tento rok z akce trochu bolení hlavy, soutěž se přestěhovala z těsných prostor na nové místo. Ve hře bylo několik variant, nakonec se Hradecký lev přestěhoval do prostor kongresového centra Aldis.

Grilované koleno v pátek v restauraci „U lva“ je tradičním začátkem sezóny pro tým KP&AZ

Nové místo samozřejmě přineslo i nové podmínky. Nejen finanční. Součinnost s Aldisem je potřeba ještě pro příští ročníky vypilovat. To neznamená, že něco nebylo v pořádku, naopak. Jen tým Aldisu ještě nevěděl, co od takové akce čekat. Žádný zásadní problém, za rok to bude naprosto OK. Dojde zřejmě i k posunutí termínu o týden, aby nedošlo ke kolizi s nějakou „mega akcí“ v prostorách kongresového centra a pak už se bude všem volně dýchat.
Organizátorům je třeba za odvahu poděkovat. Byl to krok správným směrem.

Prostory byly vzdušné, světlo super a uličky mezi stoly s vystavenými modely dostatečné. Modelů se sešlo více než v loňském ročníku, vystaveny byly díky dostatečnému prostoru velmi přehledně. Soutěžilo se v mnoha kategoriích jak věkových tak tematických. A bylo se na co dívat.

S novými prostorami byli spokojeni i prodejci, v sále bylo světlo, klimatizace udržovala příjemnou teplotu. K dostání byly čerstvé novinky mnoha výrobců, pro děti bylo připraveno i malé „patlání“, ty si tak mohly vyzkoušet sestavení domečků k modelové železnici či dioramatům. Dospělí určitě ocenili restauraci v místě, kde se nejen točilo pivo ale k dostání byly i obědy, takže kdo nechtěl do města, nemusel. U stolů tak seděly skupinky známých a čas jim u probírání důležitých i nedůležitých témat příjemně ubíhal.

Děti si mohly procvičit zručnost při lepení domečků.

Pořadatelům se podařilo i dodržet časový harmonogram soutěže a vyhlášení výsledků proběhlo v plánovaném čase. Teď určitě hradecký klub bilancuje. My můžeme k tomuto bilancování dodat, že všichni kdo do Hradce Králové dorazili byli spokojení. Akce se určitě líbila i víc než pěti stovkám návštěvníků „z ulice“, rodičům s dětmi, kteří si zpestřili nedělní procházku lednovým Hradcem.
Hradecký lev letos ukázal, že organizátoři jsou dobrý tým. Prostředím a úrovní se tak hradecká soutěž bezesporu zařadila mezi „top“ akce sezóny.
Držíme hradečákům palce, aby si i další ročníky udržely vysokou laťku, která byla letos nastavena.
Honza Polc