HGW WET TRANSFERS – L-29 DELFIN POPISKY A NEJEN TY


Představovat firmu HGW je asi zbytečné. Majitel, Honza Bobek, je na akcích nepřehlédnutelný a inovativní a především kvalitní výrobky se značkou HGW také.
Na Pražském magistru jsme spolu mluvili o nové řadě mezi výrobky Wet Transfers, což jsou obtisky bez laku.
Ta „novost“ spočívá v přítomnosti loga firmy Eduard na obalu. Designed by Eduard v tomto případě znamená, že po dohodě obou firem dostává modelář do rukou naprosto shodné aršíky jako ve stavebnici Eduard, ale vyrobené technologií Wet Transfers. Veškeré konstrukce pocházejí od výrobce modelu.Vzhledem k tomu, že tyto „bezlakové“ obtisky jsou stále populárnější, je to určitě perfektní krok obou firem.

K náhledu a otestování jsme dostali sadu popisek určenou pro L-29 Delfin 1/48. Tu můžete využít jak pro nedávno vydaný přebal pod značkou Eduard tak pro původní model AMK.

Tisk je velmi kvalitní, s perfektním soutiskem a opravdu jemnými detaily. Letmým porovnáním s podklady lze říci, že sada je opravdu kompletní a nabízí i alternativy.
Znáte tu situaci, kdy na stole máte několik různých návodů a jiných papírů a místo na vlastní stavbu tak nějak schází? I v tomto bodě se pozitivně projevila spolupráce obou výrobců. Sada od HGW samozřejmě obsahuje přehledný návod, kam kterou popisku umístit, ale v případě stavby modelu Eduard můžete klidně návod HGW nechat v pytlíku. Je totiž kompatibilní s návodem ze stavebnice, všechny obtisky jsou shodně číslované. Je to maličkost, ale svědčí o promyšlené přípravě těchto sad a určitě potěší.

Posledním papírem, který v balení najdete je srozumitelný a jasný návod, jak na „bezlakové obtisky“. Postup se maličko liší od práce s klasickými obtisky, ale nehledejte v tom žádnou vědu. Aplikace je opravdu snadná a budete-li stavět například model v barvě kovu, jsou wet transfers tou správnou volbou.

Wet Transfers nejen z této nové „kooperativní“ řady nelze jinak než doporučit. Od obou výrobců je hezké, že vzájemnou dohodou dali modelářům jedinečnou možnost alternativy výběru a přitom si nekonkurovat.
Honza Polc

PS: Omlouváme se za kvalitu scanů, zdá se že náš hardware umírá.