HEINKEL HE 219A-5 UHU, 1/144, MARK I, NÁHLED DO KRABICE

He-219 byl pokročilý noční stíhací letoun, který nasadila německá Luftwaffe ke konci druhé světové války. Patřil k nejlepším leteckým konstrukcím, které za války vznikly, byl to velice výkonný noční stíhač s moderním vybavením. Po válce byl důkladně testován ostatními státy, dva Heinkely také sloužily v našem letectvu.

Tento model je jedním z několika přebalů He-219 od Mark I, konkrétně představuje nejrozšířenější variantu He-219 A-5. Stavebnice je tradičně uložena v podlouhlé, žluté krabičce s bočním otevíráním. Na přední straně je pěkná kresba letícího, německého Uhu v noci. Na zadní straně nalezneme čtyři bokorysy, představující možnosti zbarvení tohoto přebalu. Výběr je poměrně pestrý, máme zde dva německé stroje v noční kamufláži, jedna z nich s černými spodními plochami, dále je zde kořistní americký stroj a jeden ze dvou československých He-219, konkrétně V-29 v zeleno-modrém zbarvení.

Z pytlíku na nás vypadne docela bohatý obsah, máme zde jeden stromeček s plastovými díly a samostatně odstříknuté křídlo, stříkaný překryt kabiny, dále lept s jemnými detaily, obtiskový aršík, návod a pro ty, komu se nepodaří model vyvážit tak, aby stál na všech třech kolech je tu i podložka s naznačením povrchu letiště, ke které máme možnost hotový model přilepit.
Plastikové díly jsou odstříknuté v tradičně vysoké kvalitě modelů výrobce Mark I, díly jsou čisté, bez otřepů s hladkým povrchem, jemným rytím a pěknými detaily.

Lept je z produkce firmy Eduard, obsahuje antény radaru, vybavení kokpitu a další jemné detaily.
Obtisk je v tradiční, dobré kvalitě s přesným soutiskem, bez rozpitých míst.
Návod je barevný, kromě přehledného postupu stavby obsahuje všechny čtyři čtyřpohledová schémata zbarvení.

Tento model patří v tomto měřítku k náročnějším na stavbu, hlavně kvůli drobným leptaným dílům, ale po sestavení vznikne působivý kousek do sbírky.

Roman Šlajer.

Vyjádření výrobce – výrobce, firma MARK I, nemá k textu recenze žádné výhrady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *