Handley Page HP-42 1/144

Ahoj,  moc vás všechny zdravím, drazí nadšenci, modeláři, kamarádi a kolegové.

 

     Včera, poslední den prvního měsíce, tedy měsíce druhého mého důchodcovského života, jsem dokončil model klasického dopravního letounu Handley Page HP-42.

Bylo to po velmi dlouhé době poprvé, co jsem ke stavebnici sedl, šušnil a šušnil, až byl model hotov. Prostě mě to celou dobu bavilo, počáteční nadšení mě s prvním zádrhelem nepřešlo, neodešel jsem k jiné rozdělané věci,  a vydržel jsem až do finiše. Čím to asi bylo?

      Domnívám se, že na prvním místě byla jistá exkluzivita předlohy. Čtyřmotorový dvouplošník s pěti směrovkami a osmi dlouhými výfuky nebývá příliš často vidět ve vitrinách, ba ani na výstavách a soutěžích.

      Potom taky vlastní kit, dnes už letitá stavebnice od Airfixu, kterou jsem kdysi koupil na ModellBrnu, tuším, že v r. 2011. Všeobecně se ví, že mám rád staré kity a toto bylo další potvrzení mé úchylky. Kromě trochu problematických Warrenových vzpěr a malinko hnutých polovin trupu jsem neměl jediný problém. Pár detailů bylo nutné dodělat ručně, ale to patří k věci. (Ťavu, ani vemblouda jsem v příbuzném měřítku nesehnal).

 

     Nový krasavec stojí v mé vitrině a jsem spokojen. Je to trochu pro mne tématický odklon, já vím, ale po loňském jubilejním roce jsem si rád trochu odpočinul od přehršle tříbarevných koblížků, praporků, lvíčků, OKáček a L-Béček.

 

         Vychutnejte si pravý a nefalšovaný zvuk čtyř devítiválců Bristol Jupiter, jakožto i hudbu, která zněla v oněch dávných a pro nás tak romantických časech.

 

         Zdraví váš JuRAF.