DORNIER DO-17, 1/144 MARK I, NÁHLED DO KRABIČKY


Dornier Do 17, který byl pro tvar trupu přezdíván Létající tužka byl jedním z nosných typů německého bombardovacího letectva ze začátku války. Vyráběl se v mnoha různých verzích a kromě bombardovací existoval jako noční stíhač nebo průzkumný. Pro pohon se používalo několik různých motorů, hvězdicových i řadových.

Model uložený v tradiční, žluté krabičce s bočním otevíráním představuje rozšířenou, bombardovací verzi. Postavit si ho můžeme ve standardní kamufláži Luftwaffe, dva jsou od KG 2 z Řecka, jeden od chorvatské letky KG 53 ze Záhřebu a poslední s chorvatským markingem, také ze Záhřebu. Výrobce nabízí tento model ještě v několika dalších přebalech.

Stavebnice se skládá ze dvou šedých, plastových rámečků, jednoho průhledného, obtisků a návodu. Rámečky jsou čistě odstříknuty, díly mají jemné detaily, rytí je ostré, do hloubky, přiměřené měřítku. Kabina je poměrně bohatě vybavena, uvidíme co bude po nalepení překrytů a nabarvení rámování z prostorů osádky vidět.

Obtisky jsou perfektně vytisknuty, soutisk je naprosto přesný. Návod je ve standardu firmy, je přehledný, moc pěkná jsou barevně vytisknutá schémata zbarvení.

Jak už jsme u Mark 1 zvyklí, dostaneme krásnou stavebnici letadla, která by se měla příjemně stavět a svou předlohu dobře zpodobňovat.

Roman Šlajer

Vyjádření výrobce – výrobce, firma MARK I nemá k textu náhledu žádné výhrady.