DÍLNA LEPENÍ MODELŮ LETADEL, MUZEUM ŘÍČANY

O výstavě „Letadla a drony“ v říčanském muzeu jsme vás na našem webu již informovali. V rámci velmi úspěšné výstavy proběhla v sobotu akce, která vznikla díky aktivitě vedení muzea a s podporou firmy Kovozávody Prostějov. Jednalo se o „dílnu“ lepení modelů pro děti a rodiče. Muzeum poskytlo velmi pěkné prostory a podporu, KP poskytlo modely Trenérů z řady „Club Line“ a ostatní potřebné pomůcky, včetně barev od pardubické Agamy.
Kapacita byla plně obsazena dětmi i rodiči a tak se mohlo začít lepit pod vedením členů týmu KP a zkušeného říčanského modeláře Petra Duška se synem

Soustředění bylo znát na malých i velkých účastnících akce
Soustředění bylo znát na malých i velkých účastnících akce

Mnozí tatínkové si vzpomněli na vlastní modelářské pokusy právě se stavebnicemi z Kovozávodů, pro nětkeré to byla úplná premiéra. Atmosféra byla skvělá, všichni malí stavitelé byli zaujati stavbou žlutého Trenéra a bylo na nich vidět, že je lepení baví. To ostatně bylo lze pozorovat i na tatíncích. A dokonce i dvou maminkách, které doprovodily své ratolesti na akci.

Modelaření s maminkou, určitě pro oba nová zkušenost...
Modelaření s maminkou, určitě pro oba nová zkušenost…

Jedno odpoledne není dlouhá doba, ale trenér z KP je na stavbu nenáročný a dá se zvládnout. Takže v raných podvečerních hodinách jsme mohli vidět několik zcela dohotovených letadel a zbytek dětí si skoro hotový model odnesly k dokončení domů.

Trenér z produkce KP se jako model pro úplné začátečníky osvědčil
Trenér z produkce KP se jako model pro úplné začátečníky osvědčil

Bylo to užitečné odpoledne pro všechny zúčastněné – děti strávily odpoledne s rodiči bez tabletů, PC a smartphonů, muzeum má za sebou úspěšnou akci a tým KP v praxi viděl stavbu modelů začátečníky, takže se podařilo odhalit pár záludností v návodu nebo potřebné změny v koncepci obtisků.
Za tak příjemnou a hezkou akci patří vedení muzea v Říčanech u Prahy náš upřímný dík.

Na závěr si můžete prohlédnout galerii fotografií z akce…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *