Convair XFY-1 POGO,1/72, KP-Kovozávody Prostějov

První tradiční se vrací po několika letech k svému prodejnímu bestselleru , kterým je kolmostartující Convair XFY-1 POGO. V době svého vzniku mne osobně neoslovil , ale prodejní čísla z obdržených archivů KP hovoří jasně – byla to trefa. Nyní po několika letech, kdy tento model nebyl v nabídce jsme se rozhodli po dohodě s firmou Směr k obnovení výroby z našich původních KP forem , které byly trochu poladěny a vyčištěny. Nové výlisky, dva rozměrné rámečky s díly jsou ze středně šedomodrého dobře opracovatelného plastiku a jsou doplněny malým rámečkem s průhlednými díly pro dělenou kabinu tohoto bizardního stroje. Díly stavebnice jsou opatřeny na dnešní dobu trochu hrubším ale čistým negativním rytím bez propadlin či kazů. Model se sestavuje z poměrně malého množství dílů, což jde s dnešním trendem „v jednoduchosti je krása“ a stavbu lehce zvládne i začátečník .

Dvě nové krabičky s obrázky Carlose Alonsa jsou markingově rozděleny takto- první obsahuje tři různé podoby prototypu letounu a druhá dle dnešních módních trendů obsahuje alternativní markingy pro americké mariňáky, britské námořnictvo a stroj v japonských barvách. Věřím ,že reedice tohoto modelu své zájemce najde a určitě je potěší.

Stavebnice bude v prodeji začátkem července u všech dobrých prodejců a také na našem E-shopu.

Petr Muzikant KP/AZ

English summary
The Kovozávody Prostějov company is returning to its sales bestseller after a few years, which is the vertical-starting Convair XFY-1 POGO. Sales numbers from the received KP archives speak clearly – it was a hit. Now, after several years, when this model was not on offer, we decided in agreement with the company Direction to resume production from our original KP molds. Two new boxes with pictures of Carlos Alonso will contain these markings – a prototype aircraft and its three different camouflage, the second according to today’s fashion trends contains alternative markings for US Marines, the British Navy and a machine in Japanese colors. I believe that the re-edition of this model will find its interested parties and will surely please them.
The kit will be on sale at the beginning of July at all good sellers and also on our E-shop.