AVIA BH-9/11 KP, JAK POSTUPUJE PŘÍPRAVA?

Mezi velmi sledované novinky nahlášené pro letošní rok patři i Avia BH-9/11 firmy Kovozávody Prostějov. Je to pochopitelné, bez tohoto typu, ačkoliv bylo vyrobeno jen pár exemplářů, by byla sbírka československých typů nekompletní.
Dostali jsme další informace o postupu prací na tomto typu. Mastery pro obě verze – 9/11 – jsou dokončené a právě se formují, výběr kamufláží (v případě civilních strojů spíš zbarvení) byl dokončen, obtisky se již konstruují a v příštím týdnu se začnou tisknout.
Příště vám ukážeme hotové boxarty. I na nich se již pracuje.
Jak tedy vypadají připravené předlohové modely? Stavebnice bude obsahovat díly na typ BH-9 i BH-11. Tím pádem bylo třeba vyrobit dva trupy. Součástí stavebnice bude i záslepka předního prostoru osádky pro jednomístné verze.
Více než stovky slov napoví fotografie –

master-komplet

master-4

master-3

master-2

master-1

Díky týmu konzultantů se objevují další informace o zbarvení zvolených strojů. Jako příklad uvádíme plzeňský stroj OK- AZG, na který se objevilo mnoho nových fotografií ze soukromých archivů. Současně tým KP zjistil, že značka sponzora – firmy Speedwell oil byla i na spodku trupu.

Reklamní nápis na spodní části trupu plzeňských "bosek"
Reklamní nápis na spodní části trupu plzeňských „bosek“

U OK-AZG se měnily i tvary barevných doplňků a provedení imatrikulace na křídlech podle nově dostupných fotografií a poznámek konzultantů.

azg-speedwell

Dle předpokladů týmu KP by se měla poprvé Avia BH-9/11 objevit v prodeji na akci „Panthers Cup“ 18. března 2017.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *