VELIKONOČNÍ PROSTĚJOV 2017

Prostějovské soutěže vždy patřily k těm oblíbeným a dobře organizovaným. Již loňský ročník využil existence nového státního svátku a byl přesunut na pátek. Organizátoři tak vyřešili problém s „nabitým“ kalendářem právě kolem Velikonoc. Páteční termín se osvědčil a tak i letos kroky mnoha modelářů zamířily do Prostějova. Standardní místo, prostory Národního domu se zaplnily modely ve volné výstavě i v bodovaných kategoriích. Modelářů se sjelo několik stovek opravdu z celé republiky, mírnou převahu pak měli určitě Moraváci.
V průběhu dne mohli přítomní utrácet u několika přítomných prodejců i na burze, kde také mnoho krabiček změnilo majitele. Mnozí využili možnosti navštívit expozici plastikového modelářství a historie firmy Kovozávody Prostějov v městském muzeu i mimořádné prodloužené otevírací doby v místní prodejně MN modelář, kde se stála fronta jako před Tuzexem v osmdesátých letech.
Restaurace H-klub pak hostila večerní afterparty, kde se semlelo mnoho témat v přátelské atmosféře. Kuřáci chodili ven v rámci treningu na květnovou změnu zákona a tak byla navázána i nová přátelství.
Akce byla velmi podařená, všemi kladně hodnocená. Organizátoři kolem náčelníka Tomáše Studeného tak mají jediný problém – jak se příští rok do Národního domu vejdou, protože letos to bylo „tak akorát“…

Všem organizátorům patří náš dík za prima pátek.

Honza Polc

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *