ZEPPELIN P & Q CLASS, 2 in 1, MARK I 1/720, NÁHLED DO KRABICE

Neuplynula dlouhá doba od uvedení prvních stavebnic zeppelinů firmy MARK I a výrobce přichází na trh s novinkou. Tentokrát je to stavebnice, respektive dvojstavebnice, umožňující postavit Zeppelinovy vzducholodě třídy P a Q. Ta konstrukčně vycházela z předchůdkyně ale byla prodloužena, čímž došlo ke zlepšení některých parametrů.
Co nám tedy novinka od MARK I nabízí?

Díly stavebnice jsou zabaleny v pevné krabičce v elegantních modrých barvách, které obalu vyloženě sluší. Na přední straně najdeme bokorysy obou obsažených vzducholodí a na první pohled vidíme rozdíly jednotlivých verzí.

Na zadní straně obalu pak jsou barevně vytištěny čtyři možné varianty, které nám nabízí obtiskový aršík.

S díly stavebnice jsme se již seznámili v náhledu na původní zeppelin třídy P, základní rámečky jsou shodné. Přidány jsou díly segmentu, kterým prodloužíme trup (nebo spíš těleso) vzducholodi po rozříznutí. U MARK I postupovali stejně jako hrabě Zeppelin při konstrukci lodi třídy Q, do jejíž konstrukce byl vložen segment stejně jako u stavebnice.

Díly, vyrobené technologií short run jsou vylisovány velmi čistě, subjektivně se zdá, že forma si patřičně „sedla“ a najdeme méně otřepů či propadlin než u dříve recenzované stavebnice třídy P.

Návod je standardní, obdobný předchozímu modelu. Obtiskový aršík vytiskla brněnská firma BOA, soutisk je perfektní. Při práci s aršíkem z modelu „P class“ jsme nenarazili na žádný problém a nepředpokládám ho ani zde.

Co říci závěrem? Novinka MARK I je příjemným přírůstkem do řady modelů vzducholodí, které si našly své fanoušky mezi modeláři. Ještě by to chtělo ztvárnit nějakou britskou nebo třeba americkou předlohu. Necháme se příjemně překvapit.

Honza Polc

Vyjádření výrobce – výrobce, firma MARK I, nemá k textu recenze výhrady.

Ke komentáři pana Kloučka jsme dostali doplňující informaci od výrobce, která uvádí informaci z komentáře na pravou míru a dokazuje, že gondoly vzducholodí P a Q nebyly ve shodné vzdálenosti od sebe a řešení firmy MARK I je tak správné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *