Tempest MK.II – 1/72 Kovozávody Prostějov

TEMPEST….

Po vydaných verzích Mk.V a F.6, přijde koncem ledna na řadu verze Mk.II. Náš přítel, kamarád a spolupracovník z Irska Roy Derek Kinsella od nás dostal krátce před vánoci Tempesty Mk,.II ke kontrolní stavbě. Za pouhé dva týdny nám poslal fotografie tří krásně postavených modelů. Napsal k tomu následující komentář:

Nějaké dobré zprávy, postavil jsem a dokončil tři modely Tempest Mk.II. JSOU NAPROSTO SKVĚLÉ!!!! Poté, co jsem postavil řadu dříve vydaných 1/72 Tempestů Mk.V od Kovozávodů, byl jsem opravdu nadšený, když jsem se dozvěděl, že Tempest Mk.II s hvězdicovým motorem bude uveden na trh v lednu 2022. Kovozávody byly tak laskavé, že mi poslaly první vylisované kusy a já neodolal a nepustil se rovnou do stavby. Stejně jako předtím u stavebnic Mk.V byly výlisky ohromující, čisté, ostré a bez kazů a škrábanců. Detaily povrchu jsou čisté s jemně vyrytými liniemi. Některé z těchto dílů jsou tak nádherně detailní, jako je kokpit, kola a podvozkové prostory, že není důvod je nahradit resinovými nebo leptanými díly. Proces stavby byl bezproblémový a všechny díly perfektně pasovaly. Skutečnost, že jsem dokázal postavit tři z nich za pouhé dva týdny, by měla ujistit každého, kdo to čte, že tyto modely jsou neuvěřitelně jednoduché na sestavení a nenabízejí žádné problémy. Stavbu Tempestu Mk.II jsem si užil a už plánuji postavit i nové stavebnice Tempest F.6.
Tyto stavebnice bych vřele doporučil každému, všechny varianty Kovozávodských Tempestů jsou nesmírně přínosné a mají úžasnou hodnotu, navíc jsou úžasné na pohled, když jsou kompletní.

Model Tempesta Mk.II uvedeme do prodeje koncem ledna. Pokud máte zájem o již prodávané verze, najdete je v přiloženém odkaze 

eshop.kovozavody.cz/cz_Tempest

English summary

TEMPEST ….

After the released versions of Mk.V and F.6, the Mk.II version will be available at the end of January. Shortly before Christmas, our friend, friend and co-worker from Ireland, Roy Derek Kinsella, received a Tempesta Mk, .II from us for a check-up. In just two weeks, he sent us photos of three beautifully built models. He wrote the following comment:

Some good news, I have built and completed the three Tempest Mk.II models. They are absolutely superb!!!! Having built a number of the previously released 1/72nd Scale, kovozavody Tempest Mk.V, I was really excited to learn the Mk.II radial engine Tempest was to be released in 2022. Kovozavody was kind enough to send me some early samples and I could not resist getting straight into the build. As before with the Mk.V kits, the casts were stunning, clean, crisp and with no flash whatsoever. The surface detail is mouth-watering with finely engraved lines. Some of these parts are so exquisitely detailed, such as the cockpit, wheels and undercarriage bays, that you simply cannot justify any aftermarket replacement parts.The build process was effortless and all the parts fitted perfectly. The fact I could build three of these in just two weeks, should reassure anyone reading this, that these kits are incredibly rewarding and offer no problems. I wholly enjoyed constructing the Tempest Mk.II and I am already planning to build the new Tempest F.6 kits also. I would highly recommend these kits to anyone, all the Kovozavody Tempest variants are hugely rewarding and wonderfully priced, besides they are just stunning to look at when complete.

We will launch the Tempest Mk.II model at the end of January. If you are interested in other versions of this aircraft, you will find them in the attached link

eshop.kovozavody.cz/en_Tempest

Galerii postavených Tempestů Mk.V od Roye najdete zde

Gallery of built Tempest Mk.V from Roy can be found here

Tempesty KP 1/72, autor Roy Derek Kinsella

 

Thanks Roy!
editorial staff