ŠTEFÁNIKOVO KŘÍDLO 2017


Nedaleko Bratislavy, v obci Ivánka pri Dunaji, která je smutně známá tragickou nehodou M.R. Štefánika, se o víkendu uskutečnil již 4. ročník soutěže, zvané Štefánikovo krídlo. Letos se ovšem pořádala v jiném termínu, kdy organizátoři využili zrušení jiné modelářské akce, aby tuto svoji mohli začlenit do vzpomínkových akci věnovaných výročí úmrtí gen. Štefánika.
Akce je pořádaná „klubem“ neorganizovaných modelářů z Bratislavy a je zajímavá hned ze dvou důvodů. Prvním je snaha organizátorů vrátit na Slovensko bodovací soutěž a druhým je zvláštní, originální systém hodnocení modelů v porovnávací soutěži, která probíhá současně s bodovací – modely hodnotí samotní soutěžící pomocí hlasovacích lístků, které po odhlasování hodí do hlasovací urny.
Sešlo se kolem 400 modelů, v přibližně 35 kategoriích, kde byli jak dětské kategorie, tak speciální tematické kategorie, věnované Bratislavsko-Brněnské operaci, spitfirům československých pilotů, nebo letadlům 1. světové války. Zajímavé byli také tematické výstavy věnované letadlů v slovenských barvách a dopravním letadlům. Kromě cen udělených v tradičních kategoriích bylo uděleno spousta speciálních cen od sponzorů a „družebního“ KPM Apollo z Kopřivnice. Doprovodním programem byli workshopy známých slovenských modelářů – Martina „Red“ Kováče (bojová technika), Rastislava Jančušky (figurky) a Štefana Svobody (letadla). Nakupovat se dalo u několika prodejců modelářského zboží. Ani případný „doprovod“ se nenudil, protože se akce pořádala v parku oddechu Inspiro, kde je k dispozici dětské hřiště, jako i kavárna s bohatou nabídkou nápojů a pochutin.

-LaV-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *