SOUTĚŽ V BRNĚNCI – USTÁLENÝ STANDARD


Mám k soutěži v Brněnci osobní vztah. Byla to první soutěž „dospěláků“, které jsem se mohl jako žáček zúčastnit když jsem Fandovi Loskotovi slíbil, že nebudu brečet až budu poslední….
Jezdím tam pravidelně, po loňské zdravotní pauze jsem se tam vypravil i letos. Brněnecká soutěž má vysoký a stále stejný standard. Tým organizátorů je vyvážený a tak akce vždy proběhne bez problémů a zádrhelů. Velmi prospěla i změna místa, po kulturním středisku místního mlýna se již před několika lety přesunula do Lidového domu, což má své velké výhody.

Mnoho modelářů posuzuje soutěže podle kvality dostupného občerstvení. V tomto bodě Brněnec splňuje požadavky i těch nejnáročnějších.

Jako každý rok i letos se sjeli účastníci z blízkého i vzdáleného okolí, třeba z Ostravy nebo ze Zlína. Také tradičně proběhla malá burza přebytků, přítomní byli i prodejci, letos poprvé pardubická firma DRACO se širokým sortimentem doplňků a modelářské chemie.
Taktéž tradičně proběhla přednáška Pavla Petra, letos na téma pozapomenutých pilotů RAF z okolí Brněnce a byla velmi poutavá a zajímavá. Dozvěděli jsme se skutečně o jménech, která jsme předtím neznali.
Brněnec je jednou z mála bodovaných soutěží, které ještě v kalendáři najdeme. Během práce týmu rozhodčích si soutěžící krátili čas rozhovory o novinkách, o modelech, které zrovna staví nebo o tématech s oborem nesouvisejících. Jarní sluníčko lákalo k vypití výborného piva na zahrádce, což přivítali hlavně z restaurací vyhánění kuřáci.
Modelů se sešlo na regionální akci hezké množství a soutěžilo se v mnoha kategoriích. Na vystavené modely se přišli podívat i místní nemodeláři a určitě odcházeli spokojení.
Kolem čtvrté odpolední začalo vyhlašování výsledků a spokojení účastníci se rozjeli ke svým domovům. Byla to milá a příjemná sobota. Nezapomeňte si Brněnec 2019 zapsat do diářů, je to fajn akce, která za návštěvu určitě stojí.
Organizátorům za pěknou sobotu velmi děkuji.
Honza Polc