Sopwith Triplane 1/72 KP- Kovozávody Prostějov Testovací stavba

V těchto dnech uvádíme na trh další model z období první světové války. Tentokrát je to Sopwith Triplane . Stavebnice je zpracovaná technologií short-run,takže se nevyhneme očištění od silnějších vstřikovacích nálitků a celkovému dočištění všech dílů, což u stavebnic vyrobených touto technologií je běžná praxe.

Po této „operaci“ je stavba bezproblémová. Zde je nyní pár drobných rad pro stavbu .

Testovací stavbou jsme odhalili nutnost věnovat větší pozornost sestavení děleného předku trupu. Sedačku je nutné vpasovat samostatně otvorem kokpitu. Původní záměr ji vlepovat se spodním křídlem do slepeného trupu nejde – tedy alespoň mě se to při této testovací stavbě nepodařilo – překáží vnitřní vzpěry na bocích trupu.

            

Při dalším postupu stavby si také velmi dobře očistěte dosedací plochu výřezu středního křídla v místě nalepení na trupovou vzpěru- lepší je si zářez ještě asi o cca 0,5mm prohloubit.. Když to neučiníte , může Vám středové křídlo v místě křídelní vzpěry tuto vzpěru uprostřed vyhýbat směrem ven. Doporučuji zde tuto sestavu vyzkoušet nasucho předem. Zbytek stavby již je Ok.

Příznivce chmelnic tento kousek určitě potěší. Již nyní se můžete těšit na další typy z tohoto období. Info a náhledy budou včas zde na Modelářovu.

Petr Muzikant

KP/AZ