PŘEDSTAVUJEME „PUZZLE PADS“ – PODLOŽKY POD MODELY


Na letošním Modellbrnu se mohli návštěvníci stánku Military Models & Toys seznámit se zajímavými podložkami pod modely z řady PUZZLE PADS, které zde měly prodejní premiéru. A musíme říct, že velmi úspěšnou.
Nyní jsme dostali od výrobce podrobnější informace a novou řadu podložek představujeme detailněji.

Již z fotografií je vidět, že tyto podložky velmi pozvednou úroveň prezentace modelů nejen v domácí vitrince ale především na soutěžích a výstavách, kde takto prezentovaný model vybočí z řady.
Podložky jsou vyráběny ve dvou rozměrech (pro čtvrtky a dvaasedmy) a dodávány jsou nenabarvené, v barvě dřeva. Díky důmyslnému postupu výroby je jejich finální úprava velmi snadná. Žádné pracné maskování, žádné opatrné tahy štětcem či pistolí.
Jak název řady napovídá, jedná se systém velmi podobný puzzle – všechny díly jsou vyříznuty, vyjmete je ze základního tvaru a teprve pak barvíte. Po zaschnutí podložku opětovně složíte, můžete i slepit disperzním lepidlem, celou podložku pak ještě můžete přelakovat.

Výrobce Štěpán Stránský nabízí již nyní velmi široký sortiment tématicky zaměřených podložek a řada se bude nadále rozšiřovat. Katalog zahrnuje položky uvedené na spodních fotografiích. Více informací najdete průběžně na webu výrobce, odkaz pak je i u nás v pravém sloupci.

Hodnotíme tento nápad velmi pozitivně a myslíme si, že si určitě najde cestu k mnoha modelářům, kteří chtějí vystavit svoji práci jinak než ostatní.

Petr Bříza