PONORKA U-552 (TYP VIIC), 1/48, TRUMPETER


Když se Typ VII a Gato objevily v měřítku 1/72, myslel jsem si, že nic víc už nemůže vzniknout.
A Číňan mne opět překvapil, když na trh uvedl německou ponorku U-552 v měřítku 1/48. Je to rozhodně model pro majitele dostatečných prostor, jeho délka je úctyhodných 140 centimetrů.
Stavebnice nabízí prakticky kompletní vybavení interiéru a díky tomu i průhledné díly trupu, aby vaše práce byla dostatečně vidět.

Palubu a prostory posádky v podpalubí můžete oživit figurkami ponorkářů, kterých jsou dva rámečky. Vzhled modelu tím velmi oživíte, jednotliví námořmíci jsou v typických pózách a po umístění „do pozic“ vypadají velmi věrohodně.

Stavbou, která rozhodně není záležitostí jednoho víkendu, vás provede srozumitelný a přehledný návod, vytištěný v barvě. Stavební kroky jasně ukazují stavbu daných podsestav včetně jejich zbarvení.

Stavebnici doplňuje velký obtiskový aršík, který obsahuje i obtisky ciferníků všech možných manometrů, hloubkoměrů a dalších přístrojů ponorky. Drobné detaily pak jsou obsaženy v planžetě leptů.


Chystáte-li se na nějaký opravdu velký projekt, je pro vás čtvrtková ponorka U-552 určitě výzvou. Její cena na českém trhu kolísá od cca 8000 až do 10 500 korun. Stavebnici najdete v nabídce např. MN modelář nebo u Artura. Leptané doplňky pak má v repertoáru obrnický Eduard.

Petr Bříza